Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 15d. 07:35

Apsėstas valdžios ir sekso

Silvio Berlusconi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi savo neapgalvotais posakiais ir poelgiais sukėlė ne vieną skandalą. Paskutinis – per žemės drebėjimą Akviloje savo namus praradusius žmones jis palygino su stovyklautojais.

Kiek anksčiau Strasbūre išlipęs iš mašinos Italijos premjeras nepadavė rankos jo laukusiai Angelai Merkel, bet pasuko į šoną – kad užbaigtų pokalbį telefonu. Vokiečiai labai nenustebo, nes per viršūnių susitikimą Trieste S.Berlusconi jau buvo išgąsdinęs jų kanclerę, kai pasislėpęs už kolonos šaukė: „Kū-kū“. Tačiau jo garsūs šūkčiojimai Londone suerzino karalienę Elžbietą II. Kai žurnalistai paprašė S.Berlusconi pakomentuoti tokį savo elgesį, jis pareiškė: „Jūs esate visuomenės priešai. Aš dirbu Italijai, o jūs – prieš ją. Nesikalbu su tais, kurie dirba prieš Italiją.“

Tačiau iš tiesų S.Berlusconi mylėjo tik vieną moterį – „la Mamma Rosa“, savo garbinamą, prieš metus mirusią ir pusės Italijos apverktą motiną Rosellą.

„Super lyderis“ panašus į moterį

Benito Mussolini garsėjo gabumais persikūnyti – tai valstietis, tai pozuojantis raitelis, kartais darbininkas, verslininkas, kariūnas ar tėvas. „Bet, – praėjusį lapkritį pasirodžiusioje knygoje „Super lyderis“ rašo Milano komunikacijos specialistas Federico Boni, - B.Mussolini tai tiko: Dučė tarnavo valstybei ir tautai. S.Berlusconi, priešingai, – niekuo neišsiskiriantis didysis didvyris, galintis įgauti bet kokį pavidalą kaip komiksų figūra: futbolo trenerio, mesijo, sekso monstro ir šeimos tėvo, valstybės vadovo ir baro pianisto, doro kataliko ir laisvamanio, pramonės boso ir darbininko.“

Apie Italijos premjerą pasirodo vis daugiau analitinių knygų, pavyzdžiui, Marco Balpoliti „Vado kūnas“, kiek išsamesnė studija „Berlusconi šypsena“ bei knyga apie jo naudojamos religinius simbolius. Iš vyriausybės vadovo kūno ypatumų stengiamasi nustatyti, kur jo sėkmės priežastis. Įvairūs autoriai įžvelgia kažką moteriška: „Lygus veidas, gili neapykanta žandenoms ir barzdai, šiek tiek maniakiška higiena, narcisizmas, visada nepriekaištinga išvaizda kelia mintį apie sumoteriškėjusį, pudruotą vyrą, – mano berluskonologas Stephenas Gundle'is. Kaip dauguma jo rinkėjų moterų, S.Berlusconi laikosi dietos, lankosi grožio salonuose plaukeliams išpešioti ir pas plastikos chirurgus – raukšlelėms ir riebalų klostelėms šalinti.

Pačiam studijų objektui nuosavas kūnas tampa priemone daryti įspūdį. Kartą S.Berlusconi pasakojo, kaip per rinkimų kampaniją moterys su juo elgėsi kaip su gyva relikvija: „Žmonės tampė mano švarką, nėščios motinos prašė uždėti ranką joms ant pilvo arba ant akių, nes jos blogai mato.“

Italijos „machos“ norėtų gyventi amžinai. Jis geria eliksyrą nuo senėjimo, nerūko ir vengia mėsos. Jo mėgstamas įvaizdis – darbinis gyvulys. „Aš visą laiką dirbu, miegu ne daugiau kaip dvi valandas“, – sako S.Berlusconi. Jo gydytojas savo pacientą jau paskelbė „techniškai beveik nemirtingu“, nes jo fizinės ir dvasinės galios antžmogiškos, o jis pats – genetiškai nepakartojamas.

Įtartinas užsienio kolegoms

Italijos ministras pirmininkas užsienio kolegoms atrodo kiek įtartinas. Vasario 24 dieną, kai per spaudos konferenciją Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy kalbėjo apie abipusį aukštųjų mokyklų diplomų pripažinimą, S.Berlusconi netikėtai prie jo palinkęs kažką sušnibždėjo ir liko stovėti linksmai išsivėpęs. Sumišęs N.Sarkozy nusišypsojo ir pasakė: „Hm... Nežinau, ar turiu tai pakartoti.“ Kiek vėliau Prancūzijos televizija surado mokantį skaityti iš lūpų žmogų. Pasirodė, kad S.Berlusconi Prancūzijos prezidentui pasakė: „Tai aš tau daviau žmoną.“ Žurnalistų nuomone, ši nieko bendra su spaudos konferencijos tema neturinti frazė rodo, apie ką galvoja šis valstybės vyras, kuris tiesiog yra apsėstas valdžios ir sekso. S.Berlusconi – 72-eji ir jis nuolat pabrėžia neturįs šios srities problemų. S.Berlusconi mielai viešai kalba apie savo „mažojo draugužio“ sveikatą, apie veido odos patempimus ir persodintas plaukų šaknis. Praėjusį spalį auštant rytui žurnalistai jį aptiko šalia vienos Milano diskotekos, nes po įtempto Paryžiaus viršūnių susitikimo finansinei krizei aptarti S.Berlusconi norėjo pabūti su žmonėmis. „Kai pamiegu tris valandas, energijos pakanka dar tris valandas mylėtis“, – tuomet aiškino Italijos vyriausybės vadovas. Žurnalistai rašo, kad jis nuolat mąsto tarpukoju. Sausio mėnesį po Italiją sukrėtusios serijos išprievartavimų premjeras ne pažadėjo labiau rūpintis piliečių saugumu, bet pareiškė: „Mums reikia tiek kareivių, kiek Italijoje gražių merginų. Manau, tiek rasti mums niekada nepavyks.“

Praėjusią vasarą Neapolyje buvo paskelbti slapto pasiklausymo protokolai. Viename užfiksuotas dviejų vyriausybės narių moterų pokalbis apie tai, kaip derybose dėl biudžeto gauti ministrų kabineto vadovo pritarimą. Buvo ištartas žodelis „pompetta“ (pomputė – it.), kas dar labiau paskatino paskalas apie vado penio protezą. Komedijų žvaigždė Sabina Guzzanti atvirai ir viešai paaiškino: „Negalima jos skirti lygių teisių ministre tik už tai, kad ji čiulpia kieno nors pimpalą.“

Minėta ministrė Mara Carfagna kreipėsi į teismą. S.Guzzanti tėvas, buvęs S.Berlusconi stovyklos senatorius, palaikydamas dukrą, paliko „Forza Italia“ partiją.

Prieš patekdama į vyriausybę M.Carfagna dirbo S.Berlusconi televizijoje ir visa Italija žinojo jos kūno išmatavimus, nes ji dalyvavo „Miss Italija“ rinkimuose. Tinklalapyje „YouTube“ galima rasti vaizdo klipą, kuriame būsimoji ministrė kilnoja sijonėlį iki klubų, o po juo nieko nedėvi.

Pramogas sujungė su politika

S.Berlusconi pramogas pavertė politika, o politiką – realybės šou. Savo advokatą jis padarė teisingumo ministru, šeimos gydytoją bei įvairias kompaniones ir darbuotojas – deputatais, o buvusi šou mergina atstovauja moterų interesams ministrų kabinete. Jo televizijos kanalas „Italia 1“ 1983 metais suformavo „velinos“, t. y. būtybės didelėmis krūtimis ir ilgomis kojomis įvaizdį. Nuo tada tokios merginos beveik visuose televizijos šou supa daug kalbančius trumpakojus ponus. Organizuojami net „velinų“ konkursai, nes daugybė jaunų italių trokšta jomis būti – kad ištekėtų už futbolo ar pop žvaigždės, ar net taptų ministrėmis.

Italijoje iki šiol nepamirštas S.Berlusconi ir jo patarėjo Marcelio Dell'Utri telefoninis pokalbis įvykęs 1986-ųjų Naujųjų metų naktį. S.Berlusconi skundėsi, kad dvi merginos iš šou „Drive In“ nuliūdino jį ir ministrą pirmininką Betino Craxi: „Tai reiškia, kad nesidulkinsim. Jei taip prasideda metai, vadinasi, daugiau niekad nesidulkinsim“, – kalbėjo S.Berlusconi.

„YouTube“ buvo pasirodęs ir kitas įrašytas telefono visuomeninio dešiniojo televizijos kanalo „Rai Fiction“ direktoriaus Agostino Sacco ir S.Berlusconi pokalbis. A.Sacca: „Jūs vienintelis manęs niekada nieko neprašėte.“ S.Berlusconi atsako: „Išskyrus moterų, šefo nuotaikai pagerinti.“ Ir pereina prie reikalo: „Bandau užsitikrinti daugumą senate.“ Vos po kelių mėnesių praradusi senato palaikymą žlugo Romano Prodi vyriausybė.

Opozicijos politikas Antonio Di Pietro pakomentavo, kad S.Berlusconi kaip koks sąvadautojas daugiau laiko skiria savo merginoms įtaisyti, nei rūpinasi šalies bėdomis. Pokalbį išspausdinus „Espresso“, S.Berlusconi paaiškino, kad norint pagarsėti „Rai“, reikia būti prostitute arba kairiuoju. Tam pritarė dešiniųjų liberalų „Libero“: „Mussolini taip pat turėjo moterų. Mums reikia ministro pirmininko, o ne katalikų ordino vienuolio.“

Italijos paskalų karalius Roberto D'Agostino šurmulį dėl S.Berlusconi vyriškumo vadina veidmainyste: „Visi norėtų turėti tai, ką turi S.Berlusconi. Moralizavimas su politika neturi nieko bendra. Visi žinojo apie Gianni Agnelli („Fiat“ kompanijos savininkas – red.) orgijas. Žinojo ir jo žmona, bet jie liko kartu kaip ir Silvio su Veronica (antroji S.Berlusconi žmona – red.). Štai kuo mes žavimės.“

Tačiau iš tiesų S.Berlusconi mylėjo tik vieną moterį – „la Mamma Rosa“, savo garbinamą, prieš metus mirusią ir pusės Italijos apverktą motiną Rosellą.

2013-aisiais sueis 20 metų, kai S.Berlusconi formuoja Italijos gyvenimą. Jis pergyveno 7 opozicijos vadovus. Jam, nereligingam žmogui, pavyko į savo pusę patraukti net Vatikaną. Pakako tinkamu laiku tinkamoje vietoje pasisakyti prieš žmonių reprodukcijos techniką ir už teisę laisvai pasirinkti mirtį.

Italijoje kone visi sutinka, kad S.Berlusconi – suvedžiotojas ir rinkos produktas, reklamuojantis pats save. Bet greičiausiai Italija dar ilgai su juo sies savo viltis.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

„Kupishuz“ kryžiaus keliai bandant atsidaryti sąskaitą Lietuvoje: bankai raukėsi prieš rusišką kapitalą

24sek

Įdomus „Ryto“ naujokas: žmogus, kuris trauks žiūrovus į arenas

Aktualu

Goda Juocevičiūtė: Šuo ir kariamas įpranta

Verslas

„G-Spot“ aidai: „Uber“ vairuotojas naktį Radzevičių dukrą mokė dorovės ir išlaipino iš automobilio

Pasaulis kišenėje

Dykumų oazės – nedideli stebuklai, pasislėpę smėlio jūroje

Interviu Kultūra

Juozas Erlickas: „Jei kas laukia, kad aš pasibaigčiau greičiau, tai to dar nesulauks“

Vardai

Natalija Martinavičienė prabilo apie patirtą vyro smurtą: „Kentėjau visos santuokos metu“

24sek

Vėl su krepšininko apranga: Šarūnas Jasikevičius išbėgs į aikštę

Aktualu

Portalas 15min švenčia savo 10 metų gimtadienį

24sek

„Žalgiriui“ – Utenos „Juventus“ pasiūlymas

Verslas

Įspėtas „Regitros“ vadovas: neužtikrinus skaidrių pirkimų, bus sprendžiama dėl jo likimo

Vardai

Trečią kartą ištekėjo „Kortų namelio“ žvaigždė Robin Wright: išrinktasis – daug jaunesnis prancūzas

Vardai

Meghan Markle santykiams su tėvu prastėjant, hercogienės mama kraustosi pas ją į Angliją

Pasaulis kišenėje

Išrinkti labiausiai gyvenimui tinkantys miestai

Aktualu

Mažeikiškiai užuodžia apgaulę: gyventojų sukaupti pinigai garuoja lyg kamparas

Maistas

Padažai ir pagardai žiemos atsargoms: iš obuolių, slyvų ir kitų gėrybių

Gyvenimas

Vitamino B12 trūkumas gali sukelti negrįžtamus padarinius: ką būtina žinoti?

Aktualu

Leidus suimtiesiems kalėti ir pataisos namuose, pamažu bus iškraustomas Lukiškių kalėjimas

Aktualu

Sulaikytas Krašto apsaugos savanorių pajėgų seržantas: įtariama, kad smurtavo prieš žmoną

Aktualu

Klaipėdos rajone pievoje rastas lavonas turbūt ten pragulėjo porą metų

Naujienos

Verslas

„Kupishuz“ kryžiaus keliai bandant atsidaryti sąskaitą Lietuvoje: bankai raukėsi prieš rusišką kapitalą

24sek

Įdomus „Ryto“ naujokas: žmogus, kuris trauks žiūrovus į arenas

Aktualu

Goda Juocevičiūtė: Šuo ir kariamas įpranta

Verslas

„G-Spot“ aidai: „Uber“ vairuotojas naktį Radzevičių dukrą mokė dorovės ir išlaipino iš automobilio

Pasaulis kišenėje

Dykumų oazės – nedideli stebuklai, pasislėpę smėlio jūroje

Interviu Kultūra

Juozas Erlickas: „Jei kas laukia, kad aš pasibaigčiau greičiau, tai to dar nesulauks“

Vardai

Natalija Martinavičienė prabilo apie patirtą vyro smurtą: „Kentėjau visos santuokos metu“

24sek

Vėl su krepšininko apranga: Šarūnas Jasikevičius išbėgs į aikštę

Aktualu

Portalas 15min švenčia savo 10 metų gimtadienį

24sek

„Žalgiriui“ – Utenos „Juventus“ pasiūlymas

Verslas

Įspėtas „Regitros“ vadovas: neužtikrinus skaidrių pirkimų, bus sprendžiama dėl jo likimo

Vardai

Trečią kartą ištekėjo „Kortų namelio“ žvaigždė Robin Wright: išrinktasis – daug jaunesnis prancūzas

Vardai

Meghan Markle santykiams su tėvu prastėjant, hercogienės mama kraustosi pas ją į Angliją

Pasaulis kišenėje

Išrinkti labiausiai gyvenimui tinkantys miestai

Aktualu

Mažeikiškiai užuodžia apgaulę: gyventojų sukaupti pinigai garuoja lyg kamparas

Maistas

Padažai ir pagardai žiemos atsargoms: iš obuolių, slyvų ir kitų gėrybių

Gyvenimas

Vitamino B12 trūkumas gali sukelti negrįžtamus padarinius: ką būtina žinoti?

Aktualu

Leidus suimtiesiems kalėti ir pataisos namuose, pamažu bus iškraustomas Lukiškių kalėjimas

Aktualu

Sulaikytas Krašto apsaugos savanorių pajėgų seržantas: įtariama, kad smurtavo prieš žmoną

Aktualu

Klaipėdos rajone pievoje rastas lavonas turbūt ten pragulėjo porą metų

Vardai

Parašykite atsiliepimą apie 15min