Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 01, 10:00

Iš Lietuvos – žvilgsnis į Vengriją: kaip tvora stabdė imigrantų srautus

Išaugus nelegalaus Lietuvos sienos kirtimo iš Baltarusijos atvejų, kalbama apie fizinės tvoros statymą. Panašus barjeras iškilo Vengrijoje 2015 metais: tiek jis, tiek įstatymų pakeitimas gerokai sumažino į šalį patenkančių migrantų skaičių, tačiau sukėlė įtampų su Europos Sąjunga – reaguodama į teismo nuosprendį, Bendrijos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Vengrijoje nutraukė operacijas.
Tvora Vengrijos-Serbijos pasienyje Tik prenumeratoriams
Tvora Vengrijos–Serbijos pasienyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai bandė patekti 636 migrantai. Tai – beveik aštuonis kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

Lietuvos pareigūnai įtaria, kad nelegalius migracijos srautus organizuoja režimas Minske. Autokratas prezidentas Aliaksandras Lukašenka pavasarį pažadėjo „užtvindyti“ Europą migrantais ir narkotikais.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad svarstoma apie fizinės sienos su Baltarusija atsiradimą – ji atsieitų apie 15 milijonų eurų.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, apsilankęs prie panašios tvoros Vengrijoje, tikino, kad tokia tiktų ir Lietuvai.

Barjeras – ne tik fizinis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min