Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 16d. 10:51

Tvorą Vengrijos pasienyje apžiūrėjęs L.Kasčiūnas: tiktų ir Lietuvai

Seimo delegacijos vizitas Vengrijoje
L.Kasčiūno nuotr. / Seimo delegacijos vizitas Vengrijoje
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, komandiruotėje Vengrijoje apžiūrėjęs pasienį su Serbija juosiančią tvorą, mano, kad tokia valstybinės sienos apsaugos patirtis naudinga Lietuvai, susiduriančiai su migrantų iš Baltarusijos antplūdžiu. Anot jo, įrengus šią tvorą, nelegalios migracijos srautai Vengrijoje krito 80–95 proc.

Į komandiruotę dalyvauti susitikimuose su Vengrijos valdžios atstovais Seimo valdyba komandiravo L.Kasčiūną, Audronių Ažubalį ir Giedrių Surplį.

Apsilankęs Vengrijos ir Serbijos pasienyje, L.Kasčiūnas pasakojo, kad, turint galvoje kiekvieną dieną gerokai didėjančius nelegalių migrantų srautus į Lietuvą per sieną su Baltarusija, ši valstybinės sienos apsaugos patirtis yra itin naudinga mūsų šaliai.

Anot parlamentaro, Vengrijos valstybinę sieną saugo speciali tvora, nutiesta 170 km pasienyje.

Ji yra 1–2 km nuo geografinės sienos su Serbija į Vengrijos teritorijos gylį. Tvoros aukštis mažiausiai 2,5 m arba daugiau (tai priklauso nuo reljefo).

„Ši speciali tvora integruota su sienos stebėjimo sistema. Vengrijos–Serbijos 170 km ruože yra įrengtos kameros, leidžiančios procesus stebėti bei pažeidimus veiksmingai fiksuoti ir naktį“, – sakė L.Kasčiūnas.

Jo teigimu, tvora yra dviguba. Išorinėje pusėje yra instaliuotas optinis kabelis ir elektrinė signalizacijos sistema, kuri veikia autonomiškai ir perduoda informaciją apie sienos pažeidimus į duomenų centrą.

„Vidinė tvora papildyta geležiniais karkasais, kurie neleidžia lengvai perkirpti tvoros. Tarp šių tvorų yra „manevro kelias“, padedantis pasieniečiams operatyviai reaguoti į sienos pažeidimus. Reagavimo greitis juo pažeidimo momento 2–5 minutės“, – aiškino Seimo NSGK pirmininkas.

Fiksavus pažeidimą, suveikia instaliuota garso sistema, kuri 7 skirtingomis kalbomis perspėja apie tai, kad nelegaliai kertama valstybinė Vengrijos siena.

„Tvoros įveikimui nelegalūs migrantai ir jų gabenimą organizuojančios nusikalstamos grupės naudoja du būdus: ilgas aliumines kopėčias, su kuriomis grupės ateina iš Serbijos pusės, arba kasa požeminius tunelius ir taip bando įveikti šį fizinį barjerą“, – pasakojo L.Kasčiūnas.

Pasak jo, sienos apsauga yra efektyvi, nes veikia trijų ramsčių sistema (trinarė sistema).

Pirma – tvoros infrastruktūra, antra – pasienio tarnybos pajėgumai, reagavimo greitis bei teisinės grąžinimo procedūros.

L.Kasčiūno teigimu, visi, kurie yra sulaikomi nelegaliai kirtę sieną, yra gražinami pro vartus atgal ir jiems pasiūlomas legalus migracijos kelias – prašyti prieglobsčio Vengrijos atstovybėse užsienyje.

„Tokia sistema veikia. Per dieną bandymų kirsti sieną fiksuojama apie 200–300 atvejų. Iki 2015 metų, kai buvo įrengta tvora, – nelegali migracija siekė 10 000 per dieną. Po šios infrastruktūros įrengimo nelegalios migracijos srautai krito 80–95 proc.“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min