15min be reklamos
2022 12 03, 08:51

Atėnuose sprogstamaisiais įtaisais nusitaikyta į Italijos ambasados automobilius

Graikijos policija penktadienį pranešė, kad dviem sprogstamaisiais užtaisais buvo nusitaikyta į Italijos ambasadai Graikijoje priklausančius automobilius.
Graikijos policija
Graikijos policija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Graikija Italija

Vienas iš užtaisų sprogo, tačiau žmonės nenukentėjo.

Atsakomybės iš karto niekas neprisiėmė, o pareigūnai teigė atliekantys tyrimą.

Policija pranešė, kad apie 4 val. vietos (ir Lietuvos) laiku sprogo savadarbė bomba ir apgadino automobilį, stovėjusį prie ambasados pareigūno namų Atėnų priemiestyje.

Kitas sprogmuo, padėtas prie antrojo diplomatinio automobilio, nesuveikė.

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl to, ką pavadino „išpuoliu... tikriausiai anarchistinio pobūdžio“.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų lyderė Italijos ambasados Atėnuose pirmajai patarėjai Susannai Schlein perdavė savo ir Italijos vyriausybės „asmenines mintis“.

G.Meloni pridūrė, kad „su didžiausiu dėmesiu“ seka įvykius per užsienio reikalų ministrą Antonio Tajanį, kuris penktadienį atvyko į derybas Atėnuose.

Graikijos užsienio reikalų ministerija „griežtai pasmerkė išpuolį“ ir pareiškė, kad tokie nepriimtini veiksmai „nesutrikdys... puikių Graikijos ir jos partnerės bei sąjungininkės, Italijos, santykių ir ilgametės draugystės ryšių“.

Prieš politinius ar diplomatinius taikinius, bankus ar užsienio įmones Graikijoje dažniausiai naudojami savadarbiai sprogmenys, kurie padaro žalos, bet retai ką nors sužeidžia.

Policija dažnai dėl tokių incidentų kaltina kraštutinių kairiųjų pažiūrų grupes ir anarchistus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min