Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrodo, kad naujoji Libijos valdžia nusprendė, ką daryti su Muamaro Kadhafi palaikais

Muamaro Kadhafi lavoną leista apžiūrėti visiems norintiems.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaro Kadhafi lavoną leista apžiūrėti visiems norintiems.
Šaltinis: BNS
0
A A

Libijos laikinoji vyriausybė nužudyto despoto Muamaro Kadhafi palaikus perduos jo tolimesniems giminaičiams, su kuriais prieš tai pasikonsultuos dėl jo palaidojimo vietos, sekmadienį sakė vienas vyriausybės aukšto rango patarėjas.

„Buvo priimtas sprendimas perduoti jį jo tolimesniems šeimos nariams, nes nė vieno iš jo artimiausių šeimos narių šiuo metu nėra“, – žurnalistams sakė Ahmedas Jibrilas.

„Laikinoji nacionalinė taryba (LNT) konsultuojasi su jo šeima. Jo šeimai spręsti, kur Kadhafi bus palaidotas, pasitarus su LNT“, – pridūrė jis.

A.Jibrilas, kuris yra naujojo režimo laikinojo premjero Mahmudo Jibrilo patarėjas, atsisakė nurodyti, kada palaikai bus perduoti.

Nuo ketvirtadienio, kai M.Kadhafi bandė pabėgti iš gimtojo Sirto ir buvo nužudytas, jo palaikai saugomi šaldymo patalpoje netoli Misratos, kur plūsta didelės minios žmonių, norinčių pažvelgti į dešimtmečius geležiniu kumščiu šalį valdžiusį despotą.

LNT nekalba apie jo laidotuvių planus ir nenori, kad jo kapas taptų svarbia vieta likusiems jo lojalistams. LNT lyderiai ir pajėgų vadai užsiminė, kad jis bus palaidotas slaptoje vietoje.

Britanijos televizijos kanalas „Sky New“ pranešė, kad LNT sprendimu sekmadienį buvo atlikta M.Kadhafi kūno autopsija. Jos metu, kaip skelbia naujienų agentūra „Associated Press“, konstatuota, kad M.Kadhafi mirė nuo šautinės galvos žaizdos.

Po to M.Kadhafi kūnas grąžintas į pramoninį šaldytuvą prekybos centre Misratos mieste. Ten išsirikiavusios ilgos eilės Libijos gyventojų, kurie nori pamatyti žuvusį diktatorių.

Libija turi būti paskelbta laisva, bet deklaraciją temdo M.Kadhafi mirties aplinkybės

Libijos naujieji lyderiai sekmadienį paskelbs „išsivadavimą“ ir taip sudarys sąlygas naujos laikinosios vyriausybės formavimui ir laisviems rinkimams, tačiau šią ilgai lauktą deklaraciją toliau temdo prieštaringų vertinimų audra dėl M.Kadhafi nužudymo aplinkybių.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Associated Press“, konstatuota, kad Muamaras Kadhafi mirė nuo šautinės galvos žaizdos.

LNT pareigūnai sakė, kad išsivadavimo deklaracija bus paskelbta šalies rytuose esančiame Bengazyje – Libijos revoliucijos lopšyje.

Sukilimų Tunise ir Egipte įkvėpta Libijos revoliucija kilo vasario mėnesį, vėliau ją parėmė NATO oro kampanija, o rugpjūtį sukilėliai užėmė sostinę Tripolį.

LNT pažadėjo šalies išsivadavimą paskelbti, kai kris Sirtas, kuris buvo paskutinis likęs M.Kadhafi šalininkų bastionas.

Pagal LNT numatomas gaires, per mėnesį po deklaracijos bus suformuota laikinoji vyriausybė, o per aštuonis mėnesius bus surengti konstitucinės asamblėjos rinkimai, kurie bus pirmasis demokratinis balsavimas Libijoje nuo pat to laiko, kai M.Kadhafi per perversmą prieš 42 metus užgrobė valdžią.

Parlamento ir prezidento rinkimai turi įvykti po metų.

Laikinasis šalies lyderis Mustafa Abdel Jalilis sakė, kad atliekamas tyrimas dėl M.Kadhafi nužudymo aplinkybių, dėl kurių klausimus iškėlė kelios užsienio valstybės ir žmogaus teisių organizacijos.

Didėjant tarptautiniam susirūpinimui dėl to, koks galas ištiko M.Kadhafi, M.Abdel Jalilis televizijai „al Jazeera“ sakė: „Mes šį reikalą sprendžiame skaidriai“.

Laikinasis premjeras M.Jibrilas BBC laidai „Hardtalk“ sakė, kad jam būtų labiau patikę, jei M.Kadhafi būtų likęs gyvas. „Kalbant atvirai, aš asmeniškai norėčiau, kad jis būtų gyvas. Aš noriu žinoti, kodėl jis tai padarė Libijos liaudžiai, – sakė laikinasis premjeras. – Norėčiau būti kaltintoju jo teisme.“

Tuo metu Didžiosios Britanijos naujasis gynybos sekretorius Philipas Hammondas sekmadienį pareiškė, kad Libijos naujųjų lyderių reputaciją suteršė nušalinto diktatoriaus nužudymas.

„Nepatyrusi Libijos vyriausybė supras, kad jos reputacija tarptautinėje bendrijoje yra truputį suteršta to, kas įvyko“, – sakė jis BBC televizijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min