15min be reklamos
2022 09 15, 21:00

Atstumtoji Rusija vis dar randa draugų – jaukinasi Saudo Arabiją

Šių metų pradžioje Rusijai telkiant karius prie sienos su Ukraina ir vėliau įsiveržus į šalį, Saudo Arabijos kompanija „Kingdom Holding Co.“ tyliai investavo daugiau nei 600 milijonų JAV dolerių į tris pagrindines Rusijos energetikos bendroves.
Rijadas, Saudo Arabija Tik prenumeratoriams
Rijadas, Saudo Arabija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vėliau, vasarą, Jungtinėms Valstijoms, Kanadai ir kelioms Europos šalims sumažinus naftos importą iš Rusijos, Saudo Arabija padvigubino iš Rusijos perkamo mazuto kiekį, kurį naudoja savo elektrinėms, taip atlaisvindama savo žaliavą eksportui.

Ir pagaliau šį mėnesį Rusija ir Saudo Arabija paskatino Naftą eksportuojančių šalių organizaciją (OPEC) ir jos sąjungininkus sumažinti gavybos tikslus, siekdamos kilstelėti pasaulyje krintančias naftos kainas – tai turėtų padidinti abiejų šalių pelną iš naftos.

Apibendrinant galima teigti, kad šie žingsniai rodo ryškų Saudo Arabijos pokrypį Maskvos link ir nuo Jungtinių Valstijų, su kuriomis karalystė paprastai derina savo politiką.

Saudo Arabijos pozicijos negalima laikyti tiesioginiu politiniu aljansu tarp Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino, tačiau šie lyderiai sudarė susitarimą, kuris naudingas abiem pusėms.

„Akivaizdu, kad Saudo Arabijos ir Rusijos ryšiai tvirtėja“, – sakė buvęs JAV energetikos sekretorius ir ambasadorius prie Jungtinių Tautų Billas Richardsonas.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min