Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 12:47

„Aukso traukinys“ Lenkijoje: galimoje jo buvimo vietoje užfiksuota anomalijų

Geologo užfiksuotos anomalijos po žeme
Michalo Banasio nuotr. / Geologo užfiksuotos anomalijos po žeme
Dar vasarą Lenkiją krėtusi „aukso traukinio“ karštligė, kai paskelbta apie neva atrastą šarvuotą nacių traukinį, dingusį Antrojo pasaulinio karo metais Valbžycho apylinkėse, gali vėl grįžti. Skelbiama, kad 65-ajame geležinkelio trasos Vroclavas-Valbžychas kilometre užfiksuota anomalijų, rašo wyborcza.pl.

Tai vieta, kur galimai ir yra paslėptas nacių traukinys, gabenęs auksą ir kitas brangenybes. Termografu naujausius tyrimus atlikęs Geologijos mokslų instituto PAN geologas Michalas Banasis skelbia apie aptiktas anomalijas. Jis užsiima radioizotopų tyrimais.

„Nuvažiavau ten prie progos ir norėdamas įrodyti, kad nieko tame 65 kilometre nėra, – kalbėjo geologas. – Pasirodė, kad vis dėlto ten yra kažkokia anomalija.“

M.Banasis, kaip rašo wyborcza.pl, savo tyrimą atliko sausio 4 dieną. Tokį laiką jis pasirinko neatsitiktinai, kadangi žema temperatūra po karštos vasaros ir mažai sniego leidžia atlikti tikslesnius matavimus.

„Iki šiol abejojau termovizoriaus naudojimu ieškant požeminėse ertmėse, – sakė M.Banasis. – Bet tyrimai Valime pernai lapkritį padarė lūžį. Viena nuotrauka parodė, kad net ir praeito amžiaus dešimtajame dešimtmetyje užpilti požemiai gali būti matomi.“

Dėl tos priežasties geologas grįžo žiemą.

Ši vieta Lenkijos Žemutinės Silezijos regione pastarąjį pusmetį tirta ne kartą. Termovizoriumi naudojosi tik Piotras Koperis ir Andreasas Richteris, vadinami „aukso traukinio“ atradėjais. Bet jie prietaisu naudojosi miške.

Michalo Banasio nuotr./Geologo užfiksuotos anomalijos po žeme
Michalo Banasio nuotr./Geologo užfiksuotos anomalijos po žeme

M.Banasio padarytose nuotraukose matosi, kad 65-ajame geležinkelio kilometre užfiksuota kažkokia anomalija. Tai labai dideli temperatūros skirtumai vietoje, kurioje gali būti tunelis ir kažkas jame. Kas sukėlė tas anomalijas, geologas atsakyti kol kas tikina negalįs.

Daugiau apie savo atradimą jis ketina paskelbti artimiausiu metu.

„Aukso traukinio“, nors neseniai skelbta, kad jo nėra, ketinama ieškoti toliau. Vasarį į teritoriją ketina grįžti traukinio atradėjai, kurie tikisi gauti geležinkelio bendrovės leidimą ir pavasarį atkasti tunelį. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Traukinys Lenkija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min