TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijos vyriausybė siekia nugriauti gimtąjį A.Hitlerio namą

Namas, kuriame gimė Adolfas Hitleris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Namas, kuriame gimė Adolfas Hitleris
Šaltinis: 15min
3
A A

Namą Austrijoje, kuriame gimė Adolfas Hitleris, ketinama nugriauti, nes jis išlieka neonacių piligrimystės vieta, praneša BBC.

Dėl buvusių svečių namų Braunau prie Ino mieste likimo diskutuojama jau seniai. Vieni siūlo pastatą kuo greičiau nugriauti, kiti – pakeisti jo paskirtį. Situaciją komplikuoja ir tai, kad pastato savininkė atsisako jį parduoti.

Austrijos vidaus reikalų ministras Wolfgangas Sobotka pareiškė, kad ekspertų komisija nusprendė, jog pastatas turi būti nugriautas, rašo laikraštis „Die Presse“. Jo vietoje suręstas naujas statinys būtų naudojamas administraciniams ar labdaros tikslams.

„Hitlerio namas bus nugriautas. Pamatai galės likti, bet ant jų bus pastatytas naujas statinys“, – sakė W.Sobotka.

Teisiniai ginčai tarp Austrijos vyriausybės ir namo savininkės Gerlindos Pommer trunka jau daugybę metų.

Teisiniai ginčai tarp Austrijos vyriausybės ir namo savininkės Gerlindos Pommer trunka jau daugybę metų. Vyriausybė šį pastatą nuomojasi nuo 1972 metų, kad niekas kitas pastato nepanaudotų netinkamiems tikslams. Kas mėnesį vyriausybė G.Pommer už nuomą sumoka po 4 800 eurų.

Pastaruosius penkerius metus pastatas stovi tuščias, nes šeimininkė atsisakė leisti jį renovuoti. Anksčiau pastate buvo įsikūręs neįgalių žmonių centras.

W.Sobotka naujienų agentūrai AFP sakė, kad šiemet buvo pasiūlytas įstatymo projektas, leisiantis perimti pastatą iš G.Pommer, bet projektui dar turi pritarti parlamentas.

Ne visi, net ir anaiptol nesimpatizuojantys nacizmui, pritaria planui nugriauti A.Hitlerio gimtuosius namus. Kai kurie bendruomenės nariai siūlo juos paversti pabėgėlių centru, kiti – Austrijos išvadavimo nuo nacizmo muziejumi. Kelios kultūrinės organizacijos anksčiau pasipriešino planams nugriauti pastatą, motyvuodamos tuo, kad tai yra istorinis miesto centras ir dėl to visi jo statiniai yra saugomas paveldas.

A.Hitleris gimė 1889 metų balandžio 20-ąją išnuomotame šio namo kambaryje viršutiniame aukšte. Nacistų valdymo metais pastatas buvo paverstas A.Hitlerio garbinimo vieta ir traukė į miestą daugybę turistų.

Pokario metais, nepaisant valdžios pastangų, šis pastatas ir toliau traukia neonacius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min