Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 14:46 Atnaujinta 2022 05 24, 16:50

B.Johnsonas vėl pateko į kritikos ugnį dėl vakarėlių skandalo nuotraukų

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį vėl sulaukė kaltinimų melu, kai pasirodė nuotraukų, kuriose užfiksuota, kaip jis vartoja alkoholį per vakarėlį Dauningo gatvėje, vykusį COVID-19 karantino metu 2020 metais.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šios nuotraukos pasirodė vienai aukšto rango valstybės tarnautojai ruošiantis paskelbti nekantriai laukiamą nuodugnią ataskaitą apie vadinamąjį vakarėlių skandalą. Būta pranešimų, jog premjeras dėjo pastangas, kad ši ataskaita nepasirodytų.

Anksčiau šiais metai į viešumą iškilę faktai apie COVID-19 karantino taisykles pažeidusius vakarėlius Dauningo gatvėje išprovokavo politikų bei visuomenės pasipiktinimo bangą ir raginimus premjerui atsistatydinti.

Tačiau šio skandalo pakurstytas maišto nuotaikas paties premjero partijoje nuslopino karas Ukrainoje ir tvirta B.Johnsono parama tos šalies prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

Pirmadienį „ITV News“ paskelbtos nuotraukos buvo padarytos per B.Johnsono komunikacijos vadovo Lee Caino išleistuves 2020 metų lapkričio 13-ąją, praėjus kelioms dienoms po to, kai vyriausybė įvedė antrąjį karantiną ir uždraudė susibūrimus.

Nuotraukose B.Johnsonas matomas rankoje laikantis taurę ir besišnekučiuojantis su žmonėmis, stovinčiais prie stalo, nukrauto maistu ir vyno buteliais.

Vadinamąjį vakarėlių skandalą tyrusi policija atliko tyrimą ir dėl šio renginio. Vienam asmeniui dėl jo buvo skirta bauda.

Kai pernai gruodį parlamente premjero buvo paklausta apie šį susibūrimą, jis tvirtino, jog tą dieną jokio vakarėlio nebuvo ir jokios taisyklės nebuvo pažeistos.

B.Johnsonui buvo skirta bauda už dalyvavimą viename gimtadienio vakarėlyje Dauningo gatvės vyriausybės komplekse 2020 metų birželį, tačiau už jokius kitus renginius jis nebuvo nubaustas.

Opozicinės Leiboristų partijos vicepirmininkė Angela Rayner sakė, kad jai kelia nuostabą, jog B.Johnsonas nebuvo nubaustas už 2020 metų lapkritį Dauningo gatvėje vykusį vakarėlį.

Politikė „ITV News“ sakė, jog „pakankamai aišku“, kad vyko vakarėlis ir kad tai nebuvo darbo renginys, todėl „šokiruoja“, kad premjeras už jį nebuvo nubaustas.

„Jis žinojo, kad pažeidė taisykles, žinojo tai visą laiką ir vis tiek bandė išsisukti nuo atsakomybės“, – sakė A.Rayner.

„Jis bandė meluoti Didžiosios Britanijos visuomenei ir parlamentui“, – pridūrė ji.

Ragina paskelbti ataskaitą

Tačiau JK susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas antradienį bandė apginti B.Johnsoną, pareiškęs, jog naujosios nuotraukos aiškiai parodo, kad jis „tikrai nedalyvavo“ vakarėlyje.

„Man atrodo, kad jo buvo paprašyta ateiti ir padėkoti vienam jo darbuotojų, jis pakelia taurę ir, kaip įsivaizduoju, tik užeina ir gana greitai išeina, veikiausiai todėl policija ministrui pirmininkui neskyrė baudos“, – radijui BBC sakė G. happsas.

Jis teigė nemanantis, kad Londono policijai reikia pasiaiškinti, kodėl B.Johnsonas negavo baudos už dalyvavimą šiame renginyje.

Laikraštis „The Times“ antradienį pranešė, kad B.Johnsonas darė spaudimą valstybės tarnautojai Sue Gray, kad ji atsisakytų ilgai lauktos ataskaitos dėl įtariamų pažeidimų paskelbimo.

„Sky News“ cituojami šaltiniai pasakojo, kad B.Johnsonas stebėjosi, ką naujo galima parašyti ataskaitoje po to, kai policija baigė savo darbą.

Tačiau A.Rayner prisijungė prie daugybės opozicijos balsų, raginančių S.Gray „kuo greičiau“ paskelbti savo ataskaitą.

„Visa ataskaita – ir visi įrodymai – turi būti nedelsiant paskelbti“, – parašė ji tviteryje.

„Visko nepaskelbus bus laikoma, kad šis apgaudinėjantis pasitikėjimo nevertas premjeras toliau yra dangstomas“, – pareiškė A.Rayner.

Londono policija ketvirtadienį pranešė, kad užbaigė vakarėlių skandalo tyrimą ir iš viso skyrė 126 baudas, susijusias su daugybe susibūrimų Dauningo gatvės komplekse.

Baudų sulaukė B.Johnsonas, jo sutuoktinė Carrie ir iždo kancleris Rishi Sunakas.

B.Johnsonui skirta bauda – pirmoji pareigas einančiam britų premjerui – paskatino raginimus jam atsistatydinti.

Premjeras atsiprašė už nustatytų COVID-19 priemonių pažeidimus, tačiau atsisakė trauktis iš premjero pareigų.

Jam taip pat gresia parlamento komiteto tyrimas už tai, kad praeityje jis melavo Bendruomenių Rūmams, neigdamas karantino tvarkos pažeidimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min