-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltai apsirengusios moterys Minsko Raudonąją bažnyčią apjuosė „solidarumo grandine“

Maždaug 100 moterų, dauguma vilkinčių baltomis suknelėmis, ketvirtadienį „solidarumo grandine“ apjuosė Raudonąją bažnyčią prie vyriausybės rūmų Nepriklausomybės aikštėje Minsko centre, pranešė baltarusių kanalai socialiniame tinkle „Telegram“.

Nepaisant prasidėjusio lietaus, akcijos dalyvių skaičius augo.

Portalas tut.by informavo, kad moterys rankomis susikibo į „grandinę“, kai kurių rankos buvo surištos baltais kaspinais.

Tuo metu prie protestuotojų grandinės priėjęs apylinkės inspektorius pranešė, kad prieš akcijos dalyves pradėtas administracinis procesas.

„Dėl jūsų pradėtas administracinis procesas pagal straipsnį (dėl masinių renginių organizavimo arba rengimo tvarkos), prisistatykite“, – įsakė jis.

Moterys jam nepakluso teigdamos, kad tiesiog išėjo pasivaikščioti.

Trečiadienį Baltarusijos jėgos struktūros išvaikė protesto akciją Nepriklausomybės aikštėje ir Raudonojoje bažnyčioje apie 30–40 minučių įkalino maždaug 100 žmonių. Pareigūnai įrengė savo postą prie įėjimo į maldos namus. Kai kurie akcijos dalyviai buvo sulaikyti.

Pareigūnų veiksmai sukėlė Baltarusijos katalikų bažnyčios vadovybės pasipiktinimą. Minsko-Magiliavo arkivyskupas metropolitas, Baltarusijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas Tadeušas Kondrusevičius jėgos struktūrų veiksmus trečiadienio vakarą bažnyčios teritorijoje pavadino „neadekvačiais ir neteisėtais“ bei pareikalavo dėl jų pradėti tyrimą.

VIDEO: Baltarusių protestuotojus OMON pareigūnai apsupo tylos minutės metu

„Neadekvatūs ir neteisėti veiksmai, vykę Šventojo Simono ir Šventosios Elenos bažnyčios teritorijoje, turi būti ištirti, o kaltininkai nubausti pagal įstatymus“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame T.Kondrusevičiaus pareiškime.

Jame taip pat rašoma, kad „tokie jėgos struktūrų darbuotojų veiksmai neprisideda prie įtampos mažinimo, siekiant kuo greitesnės santarvės ir taikos atkūrimo baltarusių visuomenėje tokiu metu, kai Katalikų bažnyčia ragina pradėti dialogą, siekiant išspręsti iki šiol mūsų šalyje nematytą socialinį-politinį konfliktą“.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

T.Kondrusevičius sakė, kad būdamas užsienyje „su dideliu skausmu“ sužinojo, kad rugpjūčio 26 dieną OMON pareigūnai blokavo Raudonosios bažnyčios įėjimus ir išėjimus.

„Pagal Baltarusijos konstituciją žmonės turi teisę melstis, tam laisvai patekdami į bažnyčią ir išeidami iš jos. Įėjimų į šventovę blokavimas ir trukdymas žmonėms iš jos išeiti yra grubus tikinčiųjų žmogaus teisių ir tikėjimo laisvės pažeidimas“, – pabrėžė metropolitas.

Jis pritarė anksčiau Minsko-Mogiliovo arkivykupijos generalinio vikaro vyskupo Jurijaus Kasabuckio pareiškimui dėl trečiadienio incidento.

„Būdamas Baltarusijos katalikų vyskupų pirmininkas kategoriškai protestuoju prieš neteisėtus jėgos struktūrų veiksmus, kuriais pirmiausia turėtų būti siekiama ginti pagrindines piliečių teises, įskaitant teisę į tikėjimo laisvę, o ne trukdyti jas įgyvendinti“, – sakė T. Kondrusevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius