Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos saugumas skelbia sulaikęs įtariamuosius teroristus, psichiatrai vieną jų lygina su Hanibalu Lekteriu (papildyta 18.10 val.)

Įtariamojo fotorobotas
Įtariamasis dėl sprogimo Minsko metro
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad kruvinas teroro aktas Minsko metropolitene yra išaiškintas, o jo vykdytojai sulaikyti.

Šią informaciją patvirtino pareigūnas, peržiūrėjęs Minsko metro apsaugos kamerų vaizdus. Neoficialiais duomenimis, tuo metu, kai Minske suimami įtariamieji, neva susiję su sprogimu metro, tikrasis teroristas džiaugiasi laisve.

Apie antradienio įvykius Minske skaitykite čia.

Fotorobote pavaizduotas vyras ant veido turi barzdelę. Tuo tarpu nufilmuotas kamerų įtariamasis su krepšiu jos neturi.

Be to, įtariamasis su sportiniu krepšiu, kuriame galėjo būti bomba, yra šviesiaodis, galimai slavas ar tiesiog europietis. O milicija tiesiai šviesiai pasakė, kad ieško kaukaziečio... Laikraštis „Komersant“ tvirtina, kad, šaltinių duomenimis, filmuotoje medžiagoje aiškiai matoma, jog slaviškos išvaizdos vyras ramiai priėjo prie suolelio, padėjo krepšį ir ramiai nuėjo.

Tačiau antradienį Baltarusijos KGB vadovas Vadimas Zaicevas teigė visai ką kita: saugumas ieško jauno, neslaviškos išvaizdos vyro. Jis spaudos konferencijos metu patvirtino, kad fotorobotas yra „realus“. KGB vado žodžiais tariant, tai – 27-erių metų, atletiško kūno sudėjimo, 175-178 cm ūgio, vilkėjęs rudą striukę ir tokios pačios spalvos kepurę vyras.

Kiek vėliau Generalinės prokuratūros atstovas ryšiams su visuomene Piotras Kiseliovas laikraščiui „Komersant“ pareiškė, kad teiginiai, jog bombą padėjo kaukazietis, tėra prasta insinuacija (šmeižikiškas prasimanymas). Šaltinių teigimu, fotorobotas buvo sudarytas paviršutiniškai – tiesiog apklausus žmones, kurie prieš tai metro matė kažkokį kaukazietį. Šis žmogus dėl suprantamų politinių priežasčių ir buvo paskelbtas įtariamuoju.

Tyrimas atliekamas su triukšmu

Baltarusijos milicija iškart po sprogimo metro uždraudė Minsko gyventojams vaikščioti su dideliais krepšiais neva tokiu būdu saugodamasi naujų išpuolių. Visi įtartini žmonės gatvėse buvo tikrinami.

Taip pat į miliciją buvo iškviesti Baltarusijos opozicijos atstovai. Apie tai daug rašė ir spauda, taip pabrėždama, jog tarp galimų sprogimo organizatorių galimai buvo ir A.Lukašenkos priešai.

Politologų nuomone, valdžia bando pasinaudoti sprogimu Minsko metro ir mesti šešėlį savo kritikams, kurie neva destabilizuoja padėtį. 

Trečiadienį suimti du asmenys (papildyta 12.30 val.). Baltarusijos žiniasklaida trimituoja, kad trečiadienį suimti du asmenys, tariamai prisidėję prie sprogimo Minsko metro. Generalinio prokuroro pavaduotojas Andrejus Švedas tvirtina, kad abu vyrai yra Baltarusijos piliečiai ir „jau seniai pažįstami spec. tarnyboms“. Peržiūrėję filmuotą medžiagą prokurorai teigia, kad galbūt vienas iš suimtųjų yra prisidėjęs prie sprogimo.

A.Švedo teigimu, tikrinama versija, kad šie du žmonės yra prisidėję prie sprogimų Vitebske ir Minske 2008 m. Abu šie incidentai išaiškinti nebuvo, bylos nutrauktos.

Neoficialiais duomenimis, suimtieji prisipažino, kad yra susiję su ankstesniais sprogimais, bet neigia savo kaltę dėl aukų Minsko metro.

Saugumas išplatino naujausius fotorobotus (papildyta 13.45 val.). Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) išplatino naujausią fotorobotų versiją. Šie du asmenys įtariami įvykdę teroristinį aktą. 

Atnaujinta 16.15 val. Kaip skelbia „Interfaks“, vienas iš sulaikytųjų įtariamųjų prisipažino įvykdęs sprogdinimą Minske šį pirmadienį. Pranešama, kad jis prisipažino iš viso suorganizavęs net tris išpuolius Baltarusijoje. Šaltinis teisėsaugoje sakė, kad įtariamasis prisipažino įvykdęs sprogdinimą Vitebske 2005 metų rugsėjį, taip pat 2008 m. liepos 3 d. Minske bei pastarąjį sprogdinimą Minske balandžio 11 d.

Su įtariamuoju bendravę psichiatrai rado panašumų su garsiuoju Hanibalu Lekteriu iš filmo „Avinėlių tylėjimas.“ „Savo veiksmus jis aiškino pasitenkinimu, kurį jam sukelia žmonių kančios“, – pasakojo psichiatrai. Tačiau specialistai teigia, kad įtariamasis yra pakaltinamas.

25 metų įtariamasis gyveno nuomojamame bute su mergina.

Atnaujinta 16.50 val. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Anatolijus Kulešovas paskelbė, kad, paskutiniais duomenimis, sulaikyti trys įtariamieji teroro akto Minske organizatoriai.

A.Kulešovo teigimu, visi trys sulaikytieji yra baltarusiai ir jau prisipažino įvykdę nusikaltimą. „Vidaus reikalų ministerija surinko pakankamai įkalčių jų kaltei įrodyti. Šiuo metu visi surinkti duomenys yra analizuojami“, – teigė jis.

Ministras taip pat patvirtino ir anksčiau skelbtą informaciją, kad vienas iš įtariamųjų prisipažino įvykdęs ir išpuolius 2005 bei 2008 metais.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka taip pat pareiškė, kad kruvinas teroro aktas Minsko metropolitene yra išaiškintas, o jo vykdytojai sulaikyti.

„Šiandien 5 val. ryto nusikaltimas buvo išaiškintas. Čekistams ir milicijai reikėjo paros pasirengti, kad galėtų 9 val. (balandžio 12 dienos vakaro) atlikti puikiai organizuotą operaciją be triukšmo ir plepėjimo ir sulaikyti vykdytojus. Šiandien 5 val. ryto jie davė savo parodymus“, – pareiškė A.Lukašenka trečiadienį, klausydamasis pranešimo apie tai, kaip vyksta teroro akto tyrimas.

„Svarbiausia – mes žinome, kas ir kaip įvykdė šį teroro aktą. Kol kas nežinoma, kam. Bet ir tai bus žinoma“, – sakė A.Lukašenka.

A.Lukašenka pridūrė, kad jis vis dar nežino, kas užsakė įvykdyti šį išpuolį ir nurodė šalies generaliniam prokurorui apklausti opozicijos aktyvistus, kurie galbūt tai žino.

„Reikia išnagrinėti politikuotojų pareiškimus. Mes ieškome bendrininkų ir užsakovų. Galbūt šie veikėjai parodys kortas ir pasakys, kas užsakė. Visus apklausti, nepaisant jokių užtarėjų užsienyje rypavimų ir stenėjimų“, – sakė A.Lukašenka.

„Aš nepaprastai dėkingas KGB darbuotojams, mūsų milicijai, prokuratūros darbuotojams, visoms jėgos struktūroms už nuveiktą darbą“, – pažymėjo prezidentas.

Pasak jo, „tyrėjai, ekspertai apdorojo daugybę garso ir vaizdo medžiagos, ir itin džiugu – nustatė šiuos niekšus“.

Atnaujinta 18.10 val. Baltarusijos saugumo atstovai pareiškė, kad teroro išpuolio Minsko metropolitene vykdytojai nebuvo profesionalai ir galbūt turėjo užsakovą, skelbia portalas gazeta.ru.

Baltarusijos saugumiečių vadovas teigia, kad detalesnė informacija bus paskelbta artimiausiomis dienomis, tačiau pagal dabar turimą informaciją „galbūt už šio nusikaltimo kažkas stovi.“ Jis teigė, kad teroro akto vykdytojai nebuvo profesionalai. Jis taip pat sakė, kad įvykdyti teroro aktą įtariamuosius galėjo pastūmėti ne tik nesveika psichika, bet ir nesveikos ambicijos.
 

Baltarusijos KGB nuotr./Įtariamųjų sprogdinimu Minske fotorobotai
Baltarusijos KGB nuotr./Įtariamųjų sprogdinimu Minske fotorobotai

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min