2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Baltieji rūmai: JAV neišgyvena dėl kruvinos Ukrainos raketų atakos prieš rusus

Baltųjų rūmų aukšto rango pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos nesijaudina dėl to, kad per Ukrainos ataką panaudojant, kaip pranešama, JAV tiekiamą artileriją žuvo daug Rusijos karių.
Johnas Kirby
Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per Naujuosius metus ukrainiečiai smogė pastatui okupuotame Rytų Ukrainos Makijivkos mieste, naudotam kaip kareivinės. Rusija oficialiai pripažino, kad žuvo 89 jos kariai. Nors tai ir taip neįprastai didelis skaičius, Ukrainos kariuomenė teigia, kad žuvo beveik 400 rusų karių.

Rusijai išsakius kritiką dėl to, kad Ukrainos gynėjai naudoja JAV pristatytą ginkluotę, kuri taip pat buvo panaudota Makijivkoje, JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby pareiškė, kad dėl to kalta Rusija.

„Administracija visiškai nepergyvena. Tai yra karas. Į jų šalį buvo įsiveržta, o jie (ukrainiečiai) duoda atkirtį ir ginasi, – sakė J.Kirby. – Rusijos kariai jų teritorijoje yra teisėtas Ukrainos karinių veiksmų taikinys, taškas.“

Atstovas spaudai nepateikė JAV vertinimo dėl to, kiek žmonių žuvo per minimą ataką, kuri, kaip sutinka visos šalys, nusinešė neįprastai daug gyvybių net pagal kruvinus jau daugiau nei 10 mėnesių trunkančios Rusijos invazijos standartus.

„Nesirengiu gilintis į aukų skaičių. Tai yra karas. Ir šiuo metu tai vyksta žiaurios kovos zonoje. O karas yra kruvinas reikalas“, – kalbėjo J.Kirby.

Jis taip pat atsisakė komentuoti, kokį vaidmenį puolime atliko pažangios raketinės artilerijos sistemos HIMARS.

HIMARS raketų smūgiai būna itin tikslūs; teigiama, kad šios sistemos į naują lygį pakėlė Ukrainos kariuomenės pajėgumus kovoti su didesnėmis ir geriau ginkluotomis Rusijos pajėgomis.

„Mes jiems teikiame ir toliau teiksime sistemas ir pagalbą, kurių jiems reikia, kad jie galėtų apsiginti. Ir taip, anksčiau tai apėmė HIMARS, o ateityje gali apimti ir daugiau HIMARS“, – sakė J.Kirby.

„Kalbėkime aiškiai. Tai yra Rusijos karas su [jos užpulta] Ukraina“, – kalbėjo jis.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino teiginius, kad rusai iš tikrųjų kariauja su JAV, bendrai Vakarais ar su „egzistencine grėsme“, J.Kirby atmetė kaip nesąmonę.

„Kalbama apie Rusijos invaziją į Ukrainą. Tai Rusija ją pradėjo. Tai Rusija panaudojo smurtą prieš Ukrainos žmones“, – sakė J.Kirby.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min