15min be reklamos
2022 11 18, 20:33

Baltieji rūmai: Šiaurės Korėjos paleista raketa nekėlė grėsmės JAV teritorijai

Ilgojo nuotolio raketa, kurią paleido Šiaurės Korėja ir kurios nuotolis, kaip manyta, galbūt buvo pakankamas, kad ji galėtų perskristi Ramųjį vandenyną, nekėlė grėsmės Jungtinėms Valstijoms, penktadienį pareiškė Baltieji rūmai.
Šiaurės Korėjos paleista raketa nukrito Japonijos vandenyse
Šiaurės Korėjos paleista raketa / „Reuters“/„Scanpix“

„Kalbant apie šį raketos paleidimą, mes nelaikėme jo grėsme [JAV] teritorijai“, – pareiškė Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo atstovas spaudai Johnas Kirby.

Tačiau jis išreiškė didelį susirūpinimą dėl naujausios Pchenjano trumpojo ir ilgojo nuotolio raketų bandomųjų paleidimų bangos.

„Kaskart, kai jie paleidžia raketą, jie mokosi. Tai kelia rūpestį. Net jei paleidimas būna nesėkmingas ar tik iš dalies sėkmingas, jie vis vien mokosi“, – pareiškė J.Kirby reporteriams.

„Tai destabilizuoja, ir ne tik pusiasalį, bet ir visą regioną“, – pažymėjo jis.

Jungtinės Valstijos Šiaurės Korėjai ne kartą siūlė derėtis dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos be jokių išankstinių sąlygų, sakė Baltųjų rūmų atstovas.

Jis taip pat pridūrė, kad Jungtinės Valstijos, Pietų Korėja ir Japonija visgi „labai intensyviai dirba siekdamos užtikrinti, kad turėtume tinkamų gynybos pajėgumų“.

Pietų Korėjos kariuomenė anksčiau penktadienį pranešė, kad Pchenjanas paleido tarpžemyninę balistinę raketą, kuri nukrito netoli Japonijos.

Tai buvo dar vienas paleidimas, prisidėjęs prie jau kelias savaites augančios įtampos tarp Vašingtono ir Šiaurės Korėjos, kuri, JAV žvalgybos nuomone, ruošiasi savo septintajam branduoliniam bandymui.

Japonijos teigimu, ši raketa savo veikimo nuotoliu galbūt buvo pajėgi pasiekti JAV žemyninę dalį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min