Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

BBC: Muamarą Kadhafi nušovė 18-metis Ahmedas al-Shaibani

18-metis Muamaro Kadhafi žudikas skelbiamas didvyriu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaro Kadhafi rėmėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

BBC pranešė, kad, kaip pareiškė opozicinis „Nacionalinis Libijos gelbėjimo frontas“, pirminiais duomenimis, Muamarą Kadhafi nušovė 18-metis jaunuolis.

„Jaunas žmogus, nušovęs M.Kadhafi – tai 18-metis Ahmedas al-Shaibani. Jis nuo šiol bus naujas Libijos didvyris“, – rašo Fronto nariai socialiniame tinkle „Twitter“.

Ketvirtadienį M.Kadhafi pateko į pasalą šalia Sirto. Patekęs į sukilėlių rankas jis dar buvo gyvas, o vėliau mirė nuo sužeidimų. Pirminiais duomenimis, Libijos diktatorius buvo sužeistas į abi kojas.

Kol kas lieka daug nežinomųjų, nes, kaip buvo skelbta anksčiau, M.Kadhafi buvo gabenamas į ligoninę. Tačiau vėliau rastas negyvas šalia kanalizacijos vamzdžio.

M.Kadhafi žūties aplinkybes laikinosios nacionalinės tarybos kovotojai (LNT) žada paskelbti penktadienį.

Naujausiais duomenimis, sukilėliai M.Kadhafi sužeidė ne tik į kojas, bet ir į pilvą bei galvą. Bent jau taip tvirtina kanalas „Al Jazeera“. Šiam TV kanalui duomenis neva pateikė gydytojas, apžiūrėjęs M.Kadhafi kūną po mirties, jau Misratoje.

Įvairūs šaltiniai tvirtina, kad M.Kadhafi buvo sužeistas jo apsaugos vyrams susidūrus su LNT šalininkais.

Papildyta: žiauri M.Kadhafi mirtis. Kanalas „Al Arabyia“ nuolat kartoja filmuotą medžiagą, kurioje sukilėliai nešioja „didvyrį“ Ahmedą ant rankų. Jis demonstruoja auksinį 9 mm M.Kadhafi pistoletą, kurį neva atėmė prieš nušaudamas diktatorių.

Peržiūrėję įvairių kanalų išplatintą medžiagą, apžvalgininkai sudėliojo tokį preliminarų scenarijų: iš pradžių sukilėliai sužeistą M.Kadhafi šiurkščiai tąsė po Sirtą. Apimti įsiūčio ir revoliucinio įkarščio, jie diktatorių mušė, tyčiojosi iš jo. Galiausiai, praradę savitvardą, pradėjo jį kankinti, žeminti... Kažkas paleido pirmą šūvį. Gali būti, kad kontrolinis šūvis buvo būtent Achmedo.

Nors ir panašu, kad Ahmedas al-Shaibani bus paskelbtas nacionaliniu didvyriu, tokia M.Kadhafi gyvenimo baigtis tarptautinei teisėsaugai turėtų ne juokais užkliūti: juk buvo išduotas tarptautinis arešto orderis, M.Kadhafi ir jo sūnus turėjo būti apklausiami ir teisiami, o ne žudomi.

M.Kadhafi paskutines gyvenimo akimirkas nufilmavo jį sugavę sukilėliai (spausk čia).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min