Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 01, 17:34

Bendražygiai: baltarusių opozicijos lyderė M.Kalesnikava sveiksta

Kalinama baltarusių opozicijos lyderė Maryja Kalesnikava, kuri neseniai buvo paguldyta į ligoninės intensyviosios priežiūros skyrių, jau sveiksta, ketvirtadienį pranešė jos bendražygiai.
Maryja Kalesnikava
Artimiesiems pagaliau pavyko susisiekti su Maryja Kalesnikava / „Scanpix“/AP nuotr.

40 metų M.Kalesnikava kartu su opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aktyviste Veranika Capkala 2020-aisiais vadovavo istoriniams protestams prieš autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

M.Kalesnikava vienintelė iš šių trijų aktyvisčių tebėra Baltarusijoje, tačiau ji buvo nuteista kalėti 11 metų.

Per teismą, kuris vyko už uždarų durų, ji buvo kaltinama siekiais pakenkti nacionaliniam saugumui ir sąmokslu siekiant nekonstituciniu būdu užgrobti valdžią. Jos šalininkai nuosprendį vadina bausme už iššūkį A.Lukašenkai.

Antradienį M.Kalesnikavos šalininkai sakė, kad ji buvo paguldyta į intensyviosios slaugos palatą, bet apie jos būklę buvo mažai žinoma.

„Kaip sako gydytojai, ji sveiksta“, – ketvirtadienį, cituodama jos tėvą, pranešė kito opozicijos politiko Viktaro Babarykos spaudos tarnyba.

M.Kalesnikava buvo perkelta į paprastą palatą, sakoma pranešime. Priduriama, kad jos „apetitas normalus“.

M.Kalesnikavai buvo atlikta operacija, bet gydytojai neinformavo jos tėvo apie diagnozę, nurodoma pranešime.

Jame taip pat sakoma, jog gydytojas iš jos pataisos kolonijos patikino, kad ten jai bus užtikrintos „deramos sąlygos ir priežiūra“, kai ji bus išrašyta iš ligoninės.

Trečiadienį Vokietija paragino nedelsiant paleisti M.Kalesnikavą. Ketvirtadienį panašų raginimą paskelbė Europos Sąjunga.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min