Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 07, 18:25

Blėsta viltys išgelbėti Senos upėje įstrigusį baltąjį delfiną

Viltys išgelbėti išbadėjusį baltąjį delfiną, atplaukusį į Senos upę Prancūzijoje, sekmadienį blėso, bet gelbėtojai sakė „eutanaziją“ kol kas atmetantys.
Baltasis delfinas
Baltasis delfinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Delfinas per Paryžių tekančioje ir į Lamanšą įtekančioje upėje pirmą kartą buvo pastebėtas antradienį. Nuo penktadienio jis yra tarp dviejų šliuzų maždaug 70 km į šiaurę nuo Prancūzijos sostinės.

Tačiau stovinčiame šiltame vandenyne gyvūno palikti nebegalima.

„Jis turi būti perkeltas per artimiausias 24–48 valandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė aplinkosaugos grupės „Sea Shepherd“ Prancūzijos skyriaus vadovė Lamya Essemlali.

Specialistai jau nebeturi didelių vilčių dėl aiškiai sulysusio baltojo delfino, sakė ji.

„Abejojame, kad jis pats galėtų grįžti į jūrą. Net jei vežtume jį valtimi, tai būtų itin pavojingai, galbūt net neįmanoma“, – nurodė L.Essemlali.

Tačiau, pasak jos, „eutanazijos galimybė kol kas atmetama, nes šiuo etapu tai būtų pernelyg skubota“.

L.Essemlali žodžiais, gyvūnas dar turi energijos, sukioja galvą, reaguoja į dirgiklius.

Vis dėl to baltasis delfinas nesimaitina, nors gelbėtojai bandė šerti jį šaldytomis silkėmis ir gyvais upėtakiais.

„Apetito stoka aiškiai yra kažkokio kito dalyko, ligos simptomas. Jis nusilpęs dėl nepakankamos mitybos... Jis nebesimaitino jūroje“, – sakė L.Essemlali.

Kita svarstoma galimybė būtų iškelti delfiną iš vandens, sušerti jam vitaminų, išsiaiškinti negalavimų priežastį ir nugabenti jį į jūrą maitintis.

Baltieji delfinai paprastai gyvena tik šaltuose Arkties vandenyse ir nors rudenį migruoja į pietus maitintis, retai nuklysta taip toli.

Vos prieš kelis mėnesius Senos upėje už daugelio kilometrų nuo jūros buvo pastebėta didžioji orka. Gegužės pabaigoje ji rasta nugaišusi tarp Havro ir Ruano.

Skrodimas parodė, kad orka tikriausiai nusilpo nebegalėdama maitintis. Pareigūnai taip pat aptiko kulką, įstrigusią delfino pakaušyje, tačiau neaišku, ar ši žaizda galėjo nulemti jo žūtį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min