Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 10d. 18:53

Brazilijoje paslaptingai dingo neseniai atrasta indėnų gentis, įtariami prekiautojai narkotikais

Indėnų gentis
Nuotr. iš „YouTube“ / Indėnų gentis

Brazilijoje iš buvusios gyvenvietės dingo 2008 metais Amazonės džiunglėse rasta indėnų gentis, tapusi pasauline sensacija. Baiminamasi, kad gentį, kurią sudarė apie 200 žmonių, galėjo išžudyti prekiautojai narkotikais, skelbia „The New York Daily News“.

Brazilijos Nacionalinio indėnų teisių gynimo departamento atstovai teigia, kad liepos pabaigoje Brazilijos Akrės valstijoje esančiose Amazonės džiunglėse gyvenusi izoliuota indėnų gentis dingo iš buvusios gyvenvietės. Genties likimas neaiškus – galbūt ji pasitraukė, išsigandusi prekiautojų narkotikais, tačiau bijoma, jog indėnai galėjo būti ir išžudyti.

Pirmosios šios genties, įsikūrusios apie 30 kilometrų nuo Brazilijos ir Peru sienos, nuotraukos buvo publikuotos prieš trejus metus. Jos buvo padarytos iš virš džiunglių skraidžiusio sraigtasparnio. Pamatę lėktuvą indėnai apšaudė jį strėlėmis. Naujos šios genties nuotraukos pasirodė 2011-ųjų sausio mėnesį, o vasario mėnesį buvo susuktas trijų minučių filmas apie nuo civilizacijos visiškai izoliuotą gentį.

Vasarą tyrinėtojai vėl pabandė iš oro nufilmuoti gentį, tačiau išvydo tik apleistas trobeles. Manoma, kad indėnų dingimo priežastis – prekiautojai narkotikais ir žmonėmis, kurie aktyviai veikia šiame regione.

Neseniai nusikaltėliai atakavo šią teritoriją saugančius pareigūnus. Po susišaudymo policininkai aptiko vieno Peru prekiautojo narkotikais krepšį, į kurį buvo įstrigusi indėno strėlė. Krepšyje rasta 20 kilogramų kokaino.

Kol kas džiunglėse nepavyksta rasti pradingusių indėnų. Teritorijoje, kurioje gyveno indėnai, patruliuojančio būrio vadovas José Carlos Meirelles teigia, kad pareigūnai džiunglėse matė su automatais vaikščiojančius prekiautojus narkotikais. Šiose vietose prekiautojai narkotikais veikia vis aktyviau.

Brazilijos Nacionalinio indėnų teisių gynimo departamento atstovai teigia esą susirūpinę labiau nei bet kada anksčiau. Net jeigu indėnai ir liko gyvi, jiems kyla įvairių kitų pavojų – pavyzdžiui, juos nesunkiai gali pražudyti daugybė šiuolaikinėje visuomenėje plintančių ligų, mat izoliuotos genties žmonės neturi jokio imuniteto ir juos gali įveikti netgi paprasčiausias peršalimas.

VIDEO: Uncontacted Amazon Tribe: First ever aerial footage

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min