Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 12 28, 16:50

Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams skirta „linksma“ žinutė sulaukė kritikos

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija penktadienį buvo sukritikuota, kad pasirinko netinkamą laiką ir toną, tuojau po Kalėdų socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbusi „linksmą“ žinutę Europos Sąjungos šalių piliečiams, jog po „Brexit“ jiems reikės prašyti leidimo pasilikti šalyje.
Demonstracija prieš „Brexit“
Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams skirta „linksma“ žinutė sulaukė kritikos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Manome, kad priminimas per Kalėdas apie „būtinybę pateikti prašymą“, norint pasilikti šalyje, kurią vadiname savo namais... bus sutiktas gana blogai visoje Jungtinėje Karalystėje. Blogai pasirinktas laikas, @UKhomeoffice“, – parašė Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams atstovaujanti grupė „the3Million“ socialiniame tinkle.

ES piliečiai, norintys pasilikti Britanijoje, iki 2021 metų birželio 30 dienos turės pateikti prašymą ir sumokėti po 65 svarus (72 eurų) už kiekvieną 16 metų ir vyresnį asmenį arba po 32,5 svaro už vaikus, jaunesnius nei 16 metų.

Pagal šią schemą, kuri dabar yra bandoma, jiems reikės pateikti tapatybę patvirtinančius dokumentus, įrodyti gyvenamąją vietą. Taip pat bus patikrinti duomenys apie prašymą teikiančių asmenų teistumą.

ES valstybių piliečiai, gyvenantys Britanijoje penkerius metus ir ilgiau, galės prašyti „nuolatinio gyventojo“ (settled) statuso.

Gyvenę Britanijoje trumpiau nei penkerius metus asmenys galės prašyti „nenuolatinio gyventojo“ (pre-settled) statuso ir gauti nuolatinio gyventojo statusą, išgyvenę šalyje penkerius metus.

Didžioji Britanija dar nepaskelbė savo išsamių pasiūlymų dėl ES valstybių piliečių migracijos į JK po „Brexit“.

Leiboristų partijos parlamentarė Stella Creasy sukritikavo reikalavimą ES piliečiams prašyti leidimo gyventi šalyje.

„ES draugai ir kaimynai – jūs nusipelnėte kur kas daugiau. JK – būk geresnė“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

„Vyriausybė paskelbė linksmą Kalėdų žinutę: „Brexit“ reiškia, kad mes norime, jog jūs sumokėtumėte, kad galėtumėte gyventi šalyje, tapusioje jūsų namais“, – pridūrė S.Creasy.

Liberalų demokratų atstovas parlamente Edas Davey, kurio partija pasisako už JK pasilikimą ES, pridūrė: „Brexit“ palaikantys parlamentarai turi iš gėdos nuleisti galvas.“

„Pažiūrėkite, ką darote su milijonais savo gyventojų, kurie daug metų gyveno ir dirbo šalyje“, – stebėjosi jis.

Fraseris Nelsonas iš žurnalo „Spectator“ parašė, kad Vidaus reikalų ministerijos žinutė buvo „grėsminga“ ir „gana bjauri“.

„Pati mintis, kad norėdami „pasilikti gyventi“ Britanijoje turite pateikti prašymą, o ne registruotis, yra neatleistina“, – parašė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min