Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 01, 11:52

Burkina Fase per naują perversmą nušalintas ankstesnės chuntos lyderis

Burkina Faso kontrolę naktį į šeštadienį perėmė karininkai, nuvertę chuntos lyderį, šių metų pradžioje taip pat atėjusį į valdžią per pučą.
Kariai prie Burkina Faso prezidentūros
Kariai prie Burkina Faso prezidentūros / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Burkina Fasas

Tokį žingsnį kariuomenė atliko, žadėdama atkurti taiką džihadistų sukilimo apimtoje Vakarų Afrikos šalyje.

Išvakarėse sostinėje Vagadugu aplink prezidentūrą paryčiais girdėjosi šūviai, o vėlai vakare neramumų kulminacija tapo naujas perversmas.

Penktadienį apie 20 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku keliolika uniformuotų kariškių valstybinio televizijos ir radijo transliuotojo eteryje paskelbė apie pulkininko leitenanto Paulio-Henri Sandaogo Damibos nušalinimą dėl nesėkmių slopinant ekstremistų smurtą.

Pučistai pareiškė, kad valdžią šalyje perima kariuomenės vadas – 34 metų kapitonas Ibrahimas Traore.

„Nusprendėme prisiimti atsakomybę, vedami vienintelio idealo – atkurti mūsų teritorijos saugumą ir vientisumą“, – sakė karininkai.

Kone visam Sachelio regionui grumiantis su intensyvėjančiu džihadistų sukilimu, virtinė perversmų nuo 2020 metų ištiko kelias valstybes šioje Afrikos dalyje – Malį, Gvinėją ir Čadą.

Sausį P.-H.S.Damiba pasiskelbė 16 mln. gyventojų turinčio Burkina Faso lyderiu, apkaltinęs išrinktą prezidentą Rochą Marcą Christianą Kabore negebėjimu įveikti džihadistų.

Tačiau vyriausybei nekontroliuojant daugiau kaip 40 proc. buvusios Prancūzijos kolonijos teritorijos, naujausio pučo lyderiai pareiškė, kad P.-H.S.Damiba taip pat patyrė fiasko.

„Okupuotos teritorijos dar toli gražu neišvaduotos – kadaise taikių teritorijų kontrolę yra perėmę teroristai“, – teigė naujas karinis režimas.

Pučistai sustabdė konstitucijos galiojimą, uždarė sienas, paleido laikinąją vyriausybę ir įstatymų leidžiamąją asamblėją, taip pat įvedė komendanto valandą.

Naujasis chuntos lyderis I.Traore anksčiau vadovavo specialiųjų pajėgų daliniui „Cobra“, kovojančiam su džihadistais šiauriniame Kajos regione.

P.-H.S.Damibos likimas nuo penktadienio lieka nežinomas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min