Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būsimoms policininkėms Indonezijoje – dviejų pirštų testas nekaltybei patikrinti

Policininkės Indonezijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policininkės Indonezijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos vadovai Indonezijoje vykdo žeminantį, skausmingą ir diskriminuojantį patikrinimą visoms moterims, kurios nori tapti policininkėms – vadinamą „dviejų pirštų testą“, kuriuo nustatoma, ar moteris tebėra nekalta, paskelbė „Human Rights Watch“.

„Įžengti į kambarį buvo labai baisu, nes reikia nusirengti, kai kambaryje yra 20 žmonių, – sakė viena 24-erių mergina, kuriai teko patirti šį pažeminimą. – Bijojau, kad po to, kai jie atliks testą, nebebūsiu nekalta. Jie įkišo du pirštus. Labai skaudėjo. Mano draugė net nualpo.“

Ši praktika vykdoma jau daugelį metų – nekaltybė moterims yra privaloma, jeigu jos nori tapti policininkėms. Ištekėjusios moterys net negali pretenduoti į šį darbą.

„Tai kyla iš amžių senumo įsitikinimo, kad moterų kūnai nėra jų, kad moterų nekaltybė yra vyrų, patriarchato, bendruomenės, valdžios reikalas, – „Vice News“ sakė Tarptautinės moterų sveikatos koalicijos prezidentė Françoise Girard. – Tuo naudojamasi suvaržant jų judėjimo laisvę, diskredituojant moteris, neleidžiant joms dirbi ar siekti išsilavinimo.“ 

VIDEO: „Nekaltybės patikrinimas“ Indonezijoje

Pats testas taip pat yra visiškai beprasmis. Teoriškai taip turima nustatyti, ar mergystės plėvė nėra plyšusi. Tačiau kai kurios mergaitės jau gimsta be jos, taip pat mergystės plėvė gali plyšti net ir ne lytinių santykių metu. „Visiškai neįmanoma nustatyti, ar moteris yra turėjusi lytinių santykių ginekologinio patikrinimo metu“, – teigia F.Girard.

Indonezijos nacionalinės policijos atstovas spaudai Ronny Sompie „Reuters“ aiškino, kad sveikatos patikrinimo metu tikrinami tiek moterų, tiek vyrų reprodukciniai organai, o moterų nekaltybės patikrinimas išliks visą laiką. „Tačiau niekada nebuvo taisyklės, kad moterys turi būti nekaltos, todėl nėra jokios diskriminacijos“, – tikino jis, nors policijos informaciniame puslapyje skelbiama, kad „policininkės turi išlaikyti savo nekaltybę“.

Pats testas taip pat yra visiškai beprasmis. Kai kurios mergaitės jau gimsta be jos, taip pat mergystės plėvė gali plyšti net ir ne lytinių santykių metu.

Nepaisant žeminančio proceso, 7 tūkst. moterų Indonezijoje šiemet tapo policininkėmis. F.Girard tai nestebina – daugelyje visuomenių, kur tokie patikrinimai yra laikomi normaliais, moterims yra sudėtinga jų atsisakyti. Tą patvirtino ir 18-metė indonezietė.

„Atrankos komitetas kandidatėms prieš pat „vidinį patikrinimą“ pasakė, kad mes galime atsisakyti šio proceso, bet jaučiau, kad jeigu tai padaryčiau, niekada negalėčiau tapti policininke“, – „Human Rights Watch“ sakė ji.

„Nekaltybės patikrinimai“ vykdomi ir kitose valstybėse. Pavyzdžiui, per Arabų pavasarį Egipto Tahriro aikštėje suimtos moterys turėjo tai patirti. Afganistane moterys, kurios apkaltintos moraliniais nusikaltimais, yra taip pat tikrinamos, ar jos tebėra nekaltos. Pietų Afrikoje tėvai patys verčia dukras atlikti tokius testus, kad įsitikintų, jog jų dukra – tinkama santuokai. Indijoje tik šių metų kovą gydytojams uždrausta vykdyti šį patikrinimą. Turkija tokius testus uždraudė 2002 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min