Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 18d. 12:32 , atnaujinta: 2018 gegužės 18d. 14:04

Buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis išleistas iš ligoninės Anglijoje

Sergejus Skripalis prekybos centre Selsburyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Skripalis prekybos centre Selsburyje

Buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis, kuris kartu su dukra Julija kovo pradžioje buvo apnuodytas Anglijos mieste Solsberyje, penktadienį buvo paleistas iš ligoninės, skelbia BBC.

Sergejus ir Julija Skripaliai buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Jungtinė Karalystė dėl išpuolio apkaltino Rusiją, kuri bet kokią kaltę neigia.

66-erių S.Skripalis ir jo dukra kovo 4-ąją buvo rasti susmukę ant suoliuko parke Solsberyje. Medikams pavyko išgelbėti apnuodytųjų gyvybę – Julija Skripal atsigavo dar kovo pabaigoje.

Apnuodijimas sukėlė didelę diplomatinę krizę: daugelis Vakarų šalių stojo į Londono pusę ir kartu sudėjus išsiuntė daugiau nei šimtą Rusijos diplomatinių tarnybų darbuotojų.

Jungtinių Tautų ekspertai patvirtino, kad buvo panaudota itin gryna nervus paralyžiuojanti medžiaga, bet jos tikslaus pavadinimo neįvardijo ir nenurodė, kas galėtų būti atsakingas už apnuodijimą.

Rusija reikalauja, kad Jungtinė Karalystė pateiktų įrodymų savo kaltinimams pagrįsti, taip pat prašė suteikti galimybę konsuliniams pareigūnams pabendrauti su S.Skripaliu, tebeturinčiu Rusijos pilietybę, ir jo dukterimi.

Solsberio apskrities ligoninėje S.Skripalis praleido beveik pustrečio mėnesio. J.Skripal iš ligoninės buvo paleista balandžio 9 dieną ir dabar gyvena saugioje vietoje Jungtinėje Karalystėje.

Siekiant užtikrinti saugumą, nėra ir nebus atskleidžiama ir S.Skripalio buvimo vieta. J.Skripal, paleista iš ligoninės, atsisakė pagalbos iš Rusijos ambasados.

Ligoninę jau yra palikęs ir policininkas Nickas Bailey, kuris kovo 4-ąją pirmasis atskubėjo į pagalbą Skripaliams ir netrukus sunegalavo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Solsberio apskrities ligoninė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Solsberio apskrities ligoninė

„Džiaugiamės, kad Sergejus Skripalis gali palikti Solsberio apskrities ligoninę. Kad jis, Julija ir pareigūnas Bailey galėjo mus palikti taip greitai po kontakto su nervų agentu, yra mūsų darbuotojų įgūdžių ir profesionalumo nuopelnas“, – teigė ligoninės vadovė Cara Charles-Barks.

Ligoninės slaugos skyriaus direktorė Lorna Wilkinson pridūrė, kad S.Skripalio paleidimas iš gydymo įstaigos yra tik „svarbi jo atsigavimo stadija“ – dabar sveikti reikės už ligoninės ribų.

„Gydyti jį ir du kitus žmones, apnuodytus šia nervus paralyžiuojančia medžiaga, ir tuo pačiu užtikrinti pačią geriausią priežiūrą kitiems nuo mūsų ligoninės priklausomiems pacientams buvo milžiniškas ir precedento neturintis iššūkis“, – sakė L.Wilkinson.

2006-aisiais S.Skripalis, buvęs Rusijos GRU pulkininkas, buvo įkalintas 13 metų už darbą su Jungtinės Karalystės žvalgybos tarnybomis. Tiesa, 2010 metais jis buvo paleistas ir po Rusijos bei JAV apsikeitimo šnipais apsigyveno Solsberyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min