Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 17:39

„BuzzFeed“ šaltiniai: D.Trumpas nurodė M.Cohenui meluoti liudijant Kongrese

Donaldas Trumpas ir Michaelas Cohenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas ir Michaelas Cohenas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pats nurodė savo buvusiam ilgamečiam advokatui Michaelui Cohenui Kongrese meluoti apie planus Maskvoje pastatyti dangoraižį „Trump Tower“. Tai „BuzzFeed“ atskleidė su specialiojo prokuroro Roberto Muellerio atliekamu tyrimu susipažinę teisėsaugininkai.

Anot jų, D.Trumpas nurodė M.Cohenui Kongrese sakyti, kad derybos dėl „Trump Tower“ Maskvoje baigėsi keliais mėnesiais anksčiau nei iš tikrųjų.

„BuzzFeed“ šaltinių teigimu, M.Cohenas R.Muellerio komandai patvirtino, kad D.Trumpas jam nurodė meluoti liudijant Kongrese. Prokurorai M.Coheno teiginius parėmė ir patys, remdamiesi kitų liudininkų pasakojimais, elektroniniais laiškais, SMS žinutėmis ir kitais dokumentais.

Kitaip tariant, panašu, kad R.Muelleris turi dokumentų, įrodančių, jog D.Trumpas buvo nurodęs savo buvusiam advokatui meluoti. Pagal JAV federalinius įstatymus tokie veiksmai yra nusikalstami.

„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Cohenas
„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Cohenas

Be to, teigiama, kad D.Trumpas per 2016-ųjų prezidento rinkimų kampaniją siekė nuvykti į Rusiją ir ten susitikti su šios šalies prezidentu Vladimiru Putinu. Anot „BuzzFeed“, D.Trumpas pasakė M.Cohenui: „Pasirūpink, kad tai įvyktų.“

Galiausiai portalo šaltiniai tvirtina, kad apie planuojama dangoraižio Maskvoje projektą žinojo ir D.Trumpas, ir jo sūnus Donaldas jaunesnysis, ir dukra Ivanka. Jiems buvo reguliariai pranešama, ar reikalai juda į priekį.

Nors prezidento advokatas Rudy Giuliani teigė, kad D.Trumpas niekada nepasirašė ketinimo laiško dėl derybų su Rusija, CNN neseniai atrado, jog ant dokumento iš tiesų puikuojasi jo parašas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rudy Giuliani
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rudy Giuliani

M.Cohenas pernai lapkritį pripažino Kongrese kalbėjęs netiesą apie tyrimą dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų prezidento rinkimus.

Teisininkas anksčiau teigė, kad derybos dėl „Trump Tower“ nutrūko 2016-ųjų sausį – vos prasidėjus D.Trumpo rinkimų kampanijai. Bet vėliau M.Cohenas atskleidė, kad iš tikrųjų apie dangoraižį kalbėtasi ir jau metų viduryje.

Pats D.Trumpas nuosekliai neigia turintis ar turėjęs ką nors bendra su Rusija, o M.Coheną praėjusiais metais pavadino „silpnu žmogumi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min