Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas: „Brolius Carnajevus pakišo JAV žvalgybos pareigūnai“

Ramzanas Kadyrovas
„Scanpix“/AP nuotr. / Ramzanas Kadyrovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Skandalingais ir absurdiškais pasisakymais pagarsėjęs Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas nepraleido progos pakomentuoti Bostono maratono sprogdinimu kaltinamo Džocharo Carnajevo nuosprendžio, skelbia „The Moscow Times“.

„Naujienos apie Carnajevo mirties nuosprendį nieko nenustebino. Amerikos žvalgybai, kuri pati buvo kaltinama sprogdinimu, reikėjo kažkam suversti kaltę. Nemanau, kad Džocharas ir Tamerlanas Carnajevai organizavo ataką be JAV žvalgybos pareigūnų žinios. Jei jie išvis organizavo tą ataką“, – pareiškė R.Kadyrovas.

JAV prisiekusieji praėjusią savaitę vienbalsiai nuteisė Bostono maratono sprogdintoją Dž.Carnajevą mirties bausme už vieno kruviniausių išpuolio rengimą Amerikoje po 2011 metų rugsėjo 11-osios atakų.

Prisiekusieji 14 valandų svarstė, kol nutarė skirti mirties bausmę pagal šešis iš 17 kaltinimų, kurie buvo pareikšti 21-erių metų musulmonui, buvusiam universiteto studentui, kilusiam iš Čečėnijos ir atvykusiam į Jungtines Valstijas dar vaikystėje.

Tie patys 12 prisiekusiųjų balandžio 8 dieną patvirtino visus 30 kaltinimų, susijusių su sprogdinimais 2013 metų balandžio 15 dieną, policijos pareigūno nužudymu, automobilio pagrobimu ir susišaudymu per jo gaudynes.

Trys žmonės žuvo, 264 buvo sužeisti, iš jų 17 neteko galūnių, per dvigubą sprogimą prie populiaraus šiame mieste rengiamo maratono finišo linijos.

Dž.Carnajevas pabėgo, bet buvo sulaikytas po keturių dienų; būdamas sužeistas, jis pasislėpė prie vieno namo laikomoje valtyje, kurioje jis krauju užrašė žinią, kuria teisino tokius išpuolius kerštu Jungtinėms Valstijoms už karus Irake ir Afganistane.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min