TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Čečėnų žinutė „Islamo valstybės“ teroristams: „Laukiame jūsų Grozne“

Čečėnų žinutė Abu Bakrui al-Baghdadžiui.
„Twitter“ nuotr. / Čečėnų žinutė Abu Bakrui al-Baghdadžiui.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Abu Bakrai al-Baghdadi, šis miestas laukia tavo šventosios armijos“, – tokia žinutė pasirodė socialiniuose tinkluose su įvairiais Grozno miesto vaizdais. Pirmoji nuotrauka simboliškai buvo nufotografuota prie Čeečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo tėvo vardu pavadintos Achamdo Kadyrovo mečetės, skelbia rferl.org.

Tai ne pirma tokia žinutė, kuria čečėnų islamistai kviečia „Islamo valstybės“ karius į Ramzano Kadyrovo šiuo metu valdomą Čečėniją. „Prisiekiu Alachu, jūs čia esate laukiami!“, – skelbia ranka ant popieriaus lapo rašyta žinutė kitoje nuotraukoje.

Nors pats A.al-Baghdadis neatsakė į šias žinutes, tačiau čečėnų kovotojai Sirijoje ir Irake jau atsiliepė. Birželio 7 dieną socialiniame tinkle „Vkontakte“ pasirodė žinia, kurioje skelbiama apie grįžimą ir būsimą „Islamo valstybės“ valdžią Čečėnijoje.

„Būkite kantrūs, broliai ir seserys, Dievas mato, kad ateis ta diena, kai islamo ženklai kabės Džochare, o visi paklus šariato įstatymui“, – skelbė „Islamo valstybės“ čečėnai kovotojai, turėdami galvoje dar 1997 metais priimtą Grozno pavadinimą, kuriuo kai kurie islamistai vis dar vadina miestą.

Teroristai pažadėjo ir būsimas egzekucijas tiems, kurie dabar riboja islamo tikinčiųjų laisvę. „Riedės galvos tų, kurie draudžia mūsų sesėms nešioti hidžabus, o broliams kerpa barzdas“, – buvo rašoma žinutėje.

Šios čečėnų žinutės, kviečiančios „Islamo valstybę“ į Grozną – tiesioginis iššūkis R.Kadyrovo valdžiai. Nenuostabu, jog pirmoji jų buvo pasiųsta būtent su A.Kadyrovo mečete nuotraukos fone. Tai salafistų islamo pasipriešinimas R.Kadyrovo įtvirtinamai sufijų islamo šakai ir jo prokremliškai pozicijai.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Ramzanas Kadyrovas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Ramzanas Kadyrovas

Šios čečėnų žinutės sulaukė ir nemažai kitų rusakalbių islamistų dėmesio. Dagestanietis Muradas Atajevas šiomis žinutėmis dalinosi Berlyne. Manoma, kad jos pasitarnaus ir kaip kvietimas naujiems čečėnų kovotojams jungtis prie kovų Sirijoje ir Irake tam, kad po to būtų grįžtama ir kaunamasi tėvynėje.

R.Kadyrovas kol kas dar neatsakė į žinutes, tačiau jau prieš kelias savaites jis įspėjo dėl „Islamo valstybės“ grėsmės.

R.Kadyrovas kol kas dar neatsakė į žinutes, tačiau jau prieš kelias savaites jis įspėjo dėl „Islamo valstybės“ grėsmės, teigdamas, jog ši organizacija ypač paveiki jaunimo atžvilgiu. Tiesa, ir tą kartą jis apkaltino Rusijos priešus, teigdamas, kad šie nori skaldyti Čečėniją ir paversti ją karo zona, taip pakenkdami ir Rusijai.

„Jie nori girdėti griausmingus sprogimus ir automatų salves kiekvieną dieną. Bet jie mato taiką ir tvarką Čečėnijoje, tad pradeda kalbėti apie visokias galimas grėsmes ir neramumus“, – aiškino Vladimirą Putiną ištikimai remiantis Čečėnijos lyderis.

Prieš tai R.Kadyrovas teigė, kad visi čečėnai, kurie kaunasi „Islamo valstybės“ gretose Sirijoje ir Irake, yra atvykę išimtinai iš Vakarų diasporų ir neturi nieko bendro su jo regiono gyventojais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min