Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chaosas Anglijoje: žmonės gatvėse išrengiami, apiplėšiami, gaujose – ir vaikai

Policininkai stovi netoli degančio automobilio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policininkai stovi netoli degančio automobilio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Londonas ir kai kurie kiti Didžiosios Britanijos miestai tapo mūšio lauku. Situacija tampa visiškai nekontroliuojama, o žmonės gali būti apiplėšti ir sumušti vidury dienos. Žmonės skundžiasi, kad pareigūnų dažnai nė nematyti akiratyje.

Kaip jau skelbė 15min.lt, neramumai, šeštadienį prasidėję Londone, plinta ir kituose didžiuosiuose miestuose. Pareigūnai areštavo šimtus žmonių, metė papildomas pajėgas, tačiau tai nepadeda suvaldyti situacijos.

Kaip praneša dailymail.co.uk, žmonės Londone nebesijaučia saugūs net ir vidury dienos – siautėjantys jaunuoliai juos apiplėšinėja, sumuša. Internete pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose matyti, kad nusikaltėliai savo aukas netgi išrengia nuogai ir atima visus daiktus.

Šiame įraše matyti, kaip chuliganai atima iš paauglio kuprinę.

VIDEO: London riots 2011. Man helped and then robbed.

Kiti žmonės pasakoja, kad paaugliai užpuolė autobusą, kuriuo važiavo apie 40 žmonių. Gaujai, kurioje buvo netgi vaikų, iš pažiūros 8-9 metų, sustabdžius autobusą, žmonės spruko iš jo. Viena moteris pasakojo, kad sprukdama jautė, jog kovoja dėl savo gyvybės, o lazdomis ginkluoti nusikaltėliai juos persekiojo. „Ką mes jiems padarėme? Mes nekalti žmonės, tiesiog norintys grįžti namo“, – sakė ji dailymail.co.uk. Liudininkai pasakojo, kad daugiausia gaujoje buvo juodaodžių, buvo ir keli baltaodžiai, tarp jų ir kelios moterys.

Žmonėms pavojinga namo važiuoti ne tik autobusais, bet ir dviračiais ar motociklais – gauta pranešimų apie tai, kad gaujos užpuola žmones ir atima iš jų transporto priemones.

Gaujos plešia įvairias parduotuves – nuo elektroninių prietaisų iki maisto prekių. Viena liudininkė pasakojo mačiusi, kaip vidutinio amžiaus moteris iš parduotuvės išnešė net penkis didžiulius maišus. „Tarp siautėjančių žmonių daugiausia – kaukėti jaunuoliai, tačiau yra čia ir vaikų, kurių amžius – apie dešimt metų, šimtai žmonių stebi, kas vyksta. Tai panašu į karo zoną“, – pasakojo liudininkė.

Nusikaltėliai savo veiksmus koordinuoja internete, socialiniuose tinklalapiuose, mobiliaisiais telefonais.

Kaip teigia policija, šios riaušės jau seniai virto nebe kerštu policijai už mįslingomis aplinkybėmis praėjusį penktadienį Londone nužudytą vyriškį – dabar daugiausia siautėja jaunuoliai, kurių tikslas vienas – plėšti. Policija taip pat patvirtino, kad tarp siautėjančių gaujų daug vaikų – jauniausias sulaikytasis yra vos 11 metų.

Tuo tarpu žmonių pyktį vis didina tai, kad policija nesugeba suvaldyti situacijos ir dažnai, gaujoms siautėjant, nematyti nė vieno pareigūno. Tuo įsitikino ir „Sky News“ žurnalistas, kuris nufilmavo, kaip gaujos daužo parduotuvių langus, veržiasi į vidų ir neša lauk daiktus. „Akiratyje nebuvo nė vieno policininko“, – sakė jis.

Beje, policija susidūrė su netikėta problema – kaip praneša „Sky News“, Londono areštinėse nebeliko laisvų vietų suimtiesiems, todėl įtariamieji riaušių organizatoriai vežami į kitus miestus.

VIDEO: London on Fire: Video of Tottenham anti-police riots, bus blaze
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min