Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 9d. 07:36 , atnaujinta: 2011 rugpjūčio 9d. 09:53

Riaušės iš Londono persikelia į kitus Anglijos miestus

Neramumai Totenhemo rajone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Totenhemo rajone

Neramumai Anglijoje apima vis daugiau miestų. Jie išplito ne tik Londone, bet ir Liverpulyje, Mančesteryje, Bristolyje.

Kaip praneša BBC, naktį į antradienį Liverpulyje į gatves išėjo apie 200 kaukėtų jaunuolių, jie siautėjo mieste, padeginėjo automobilius.

Bristolyje siautė apie 150 jaunuolių, pranešama ir apie tvarkos pažeidėjus Mančesteryje.

Policija praneša, kad Londone dėl neramumų areštuoti 334 žmonės, dar apie 100 areštuota Birmingeme. Skelbiama, kad jaunuoliai Londone siautėjo ir naktį į antradienį.

Pietiniuose Londono Kroidono, Pekamo ir Luišamo rajonuose degė pastatai, o plėšikautojų gaujos siautėjo rytiniame Haknio, pietiniame Klapamo, šiauriniame Kamdeno ir vakariniame Ilingo priemiesčiuose.

Skotland Jardas nurodė pasiuntęs dar 1 700 pareigūnų malšinti neramumų Londone, kurie yra didžiausi per daugelį metų.

Šimtai riaušių policininkų užplūdo Haknį, mėgindami pažaboti smurtą rajone, esančiame vos už kelių kilometrų nuo vietos, kur ateinančiais metais vyks olimpinės žaidynės.

Sutemus guminėmis lazdomis ginkluoti policininkai atstūmė jaunuolius, o vietos gyventojai, norintys grįžti į savo namus, buvo laikomi už policijos užtvarų.

Kroidone liepsnojo visas kvartalas, įskaitant šimtmetį gyvuojančią baldų gamybos įmonę.

Vietos gyventojai buvo evakuoti dėl plintančių gaisrų, o dienraštis „The Guardian“ vieną ten dirbusį pareigūną: „Mes nebegalime susidoroti. Priėjome lūžio tašką.“

Kaip praneša policija, Kroidone viename automobilyje buvo rastas pašautas 26 metų vyras. Sužeistasis nuvežtas į ligoninę, o jo būklė buvo kritinė.

Prie Kroidono centro plėšikautojų gaujos netrikdomos bastėsi gatvėmis, o gatvėse tvyrojo degančių pastatų ir automobilių dvokas, nurodė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Ugniagesiai taip pat malšino didelį gaisrą Klapame, kur plėšikautojai įsiveržė į prekybos centrą „Debenhams“.

Turtingi rajonai taip pat neišvengė riaušininkų smurto: plėšikautojai, įsiveržę į „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintą restoraną „The Ledbury“ Noting Hile, atiminėjo svečių mobiliuosius telefonus, vogė lėkštes nuo stalų ir mėgino išplėšti kasą.

Antradienį Londone dėl šių įvykių šaukiamas skubus pasitarimas, kuriame dalyvaus ir šalies premjeras.

Neramumai Londone prasidėjo po įvykio praėjusį penktadienį – įvykusio susišaudymo metu pareigūnai nušovė keturių vaikų tėvą Marką Dugganą, jam buvo 29 metai.

Per šį įvykį policininkas, nušovęs M.Dugganą, taip pat buvo sužeistas, be to, kaip teigia policija, pirmasis šovė M.Dugganas. Šis vyras, manoma,  buvo siejamas su nusikalstamu pasauliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min