Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 6d. 15:26

Daugiau nei pusė musulmonų pabėgėlių Bavarijoje – antisemitinių pažiūrų

Pabėgėliai iš Afganistano ir Sirijos Vokietijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabėgėliai iš Afganistano ir Sirijos Vokietijoje

Paklausti, ar „žydai turi pernelyg didelę įtaką pasaulyje“, 52 proc. į Vokietijos Bavarijos žemę pastaraisiais metais atvykusių pabėgėlių iš Sirijos atsakė teigiamai. Su teiginiu sutiko ir 53 proc. irakiečių bei beveik 60 proc. afganistaniečių, skelbia „Jerusalem Post“.

Tai atskleidžia apklausos, kurią užsakė Hannso Seidelio fondas, siejamas su Krikščionių socialine sąjunga, rezultatai.

Tyrimo rengėjai per 2016 metus apklausė beveik 800 pabėgėlių iš Bavarijos Niurnbergo, Poingo ir Plynino miestų. Visi apklaustieji yra atvykę iš Sirijos, Irako, Afganistano ir Eritrėjos.

„Daugiau nei pusė musulmonų prieglobsčio prašytojų parodė aiškias antisemitinių pažiūrų tendencijas“, – turėjo konstatuoti apklausos rengėjai.

Duomenys, surinkti iš irakiečių, afganistaniečių ir sirų, kardinaliai skiriasi nuo atvykėlių iš Eritrėjos atsakymų. Eritrėja – krikščioniška valstybė, ir tik 5,4 proc. pabėgėlių iš šios šalies teigė manantys, kad „žydai turi per daug įtakos pasaulyje“.

Kaip pažymėjo Hannso Seidelio fondo ekspertai, „antisemitizmą paaiškinantys veiksnys yra religija“. Teigiama, kad antisemitizmas diegiamas nuo mažens musulmoniškose atvykėlių kilmės šalyse – tokia švietimo sistema.

Pavyzdžiui, siras Mustafa teigė: „Mus Sirijoje mokė šiek tiek nekęsti žydų. Valdžia žydus vaizdavo kaip blogus žmones, kurie žudo.“

Balandį nauja vyriausybės ataskaita parodė, kad net 40 proc. Vokietijos gyventojų laikosi „modernių antisemitinių pažiūrų“ – reiškia antipatijas Izraelio valstybei.

Tarp pačių vokiečių rodiklis atsakant į tokį patį klausimą siekia 20 proc. Tiesa, balandį nauja vyriausybės ataskaita parodė, kad net 40 proc. Vokietijos gyventojų laikosi „modernių antisemitinių pažiūrų“ – reiškia antipatijas Izraelio valstybei.

Studijoje taip pat daroma išvada, kad „iš pabėgėlių pusės jaučiamas emocionalus šališkumas prieš izraeliečių šeimas.“

Pabėgėlių taip pat klausta apie jų požiūrį į moteris, priežastis, kodėl jie ryžosi keliauti į Europą. Teirautasi, ar jie nusiteikę pasilikti Vokietijoje.

2015 metais Vokietijos žvalgybininkai ataskaitoje apie pabėgėlių ir migrantų įsiliejimą į visuomenę rašė: „Mes importuojame islamo ekstremizmą, arabišką antisemitizmą, kitų tautų nacionalinius ir etninius konfliktus, taip pat – skirtingai visuomeninio ir teisinio gyvenimo supratimą.“

„Vokietijos saugumo agentūros nebus pasiruošusios išspręsti šių importuotų saugumo problemų“, – tada rašyta dokumente, o vienas įtakingas pareigūnas pridūrė: „Mūsų šalyje padidės nestabilumas. Mes gaminame ekstremizmą per imigraciją.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min