Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 05, 21:11

Dėl rusų smūgių visuose Ukrainos regionuose bus išjungta elektra

Ukrainiečių nacionalinė energetikos bendrovė „Ukrenergo“ pirmadienį perspėjo, kad visoje Ukrainoje, šaliai kovojant su naujos Rusijos atakų bangos padariniais, bus taikomi avariniai elektros energijos tiekimo nutraukimai.
Kyjivas
Kyjivas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Dėl apšaudymo padarinių... siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp elektros energijos gamybos ir vartojimo, visuose Ukrainos regionuose bus įvestas avarinio išjungimo režimas“, – sakoma „Ukrenergo“ pranešime „Telegram“.

„Pirmiausia elektros energija bus tiekiama ypatingos svarbos infrastruktūros objektams“, – priduriama jame.

„Padėtis sudėtinga, bet kontroliuojama“, – sakė operatorius po to, kai Kyjivo pajėgos paskelbė sunaikinusios daugiau kaip 60 iš 70 Maskvos paleistų raketų.

Vis dėlto „kai kurios elektrinės tam tikrą laiką negalės dirbti visu pajėgumu“, nurodė „Ukrenergo“.

„Kartu su per ateinančias 24 valandas sustiprėsiančia šalna tai lems elektros energijos deficitą sistemoje“, – teigiama pranešime.

Bendrovė informavo, kad vyksta neatidėliotini remonto darbai.

Pirmadienį Rusijos kariuomenė pripažino, kad „masiškai atakavo Ukrainos karines valdymo sistemas ir su jomis susijusius gynybos, ryšių, energetikos ir karinius objektus“.

Rusija, patyrusi žeminančių pralaimėjimų per didžiausią ginkluotą konfliktą Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, spalį pradėjo atakuoti Ukrainos energetikos infrastruktūrą, sukeldama plataus masto elektros energijos tiekimo sutrikimus.

Penktadienį Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskvos smūgiai ukrainiečių infrastruktūrai yra „neišvengiami“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min