Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl sankcijų įsiutęs V.Putinas išvadino amerikiečius chamais

Vladimiras Putinas Suomijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas Suomijoje
Šaltinis: BNS
8
A A

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva galiausiai turės atsakyti į sankcijas, paskelbtas Jungtinių Valstijų Rusijai.

„Mes, kaip žinote, laikomės labai santūriai, kantriai, bet kažkurią akimirką teks atsakyti“, – sakė V.Putinas per spaudos konferenciją po derybų su savo kolega Suomijos prezidentu Sauli Niinisto.

„Negalima be galo kęsti kažkokį chamiškumą mūsų šalies atžvilgiu“, – pridūrė jis.

„Kada bus atsakymas, koks jis bus, priklausys nuo to, kokį galutinį mes pamatysime tą įstatymą, dabar svarstomą Senate“, – pažymėjo V.Putinas.

Rusijos vadovas griežtai sukritikavo intensyvėjantį tyrimą dėl Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus, sakydamas, kad tai Vašingtono „prieš Rusiją nuteikta isterija“.

Jis taip pat išreiškė nusivylimą dėl prastėjančių santykių su JAV, sakydamas „žinoma, labai dėl to apgailestaujame“.

V.Putinas taip pat argumentavo, kad „Rusijos-JAV santykiai yra aukojami, kad būtų išspręstos problemos šalies viduje“, patikslindamas, kad, „šiuo atveju kovoja prezidentas D.Trumpas ir jo politiniai oponentai“.

Dirbdamos kartu, abi šalys „galėtų daug efektyviau išspręsti dideles problemas“, sakė V.Putinas, pabrėždamas „kovą su terorizmu“.

Rusijos ir Kinijos karinės pratybos Baltijoje

Apie bendras Rusijos ir Kinijos karines pratybas Baltijos jūroje Rusijos prezidentas pasakė, kad jos surengtos ne prieš trečiąsias šalis.

„Šiuo atveju mūsų kariškiai tiesiog šlifuoja savo meistriškumą“, – nurodė V.Putinas ir pridūrė, kad apskritai Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimas „nėra nukreiptas prieš kurias nors trečiąsias šalis“ ir kad Rusija bei Kinija nekuria karinių blokų ar sąjungų.

Apie bendras Rusijos ir Kinijos karines pratybas Baltijos jūroje Rusijos prezidentas pasakė, kad jos surengtos ne prieš trečiąsias šalis.

Karinį Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimą V.Putinas pavadino „geru pavyzdžiu, kaip reikia bendradarbiauti bet kuriame pasaulio regione, taip pat ir Baltijos rajone“.

Pasak jo, Rusija gerbia kai kuri Baltijos regiono valstybių neutralumą. „Tuo pačiu mes esame pasirengę sąveikauti bet kuria forma ir su neutraliomis valstybėmis“, – pabrėžė V.Putinas.

S.Niinisto, savo ruožtu, pažymėjo kad „Kinijos KJL laivai buvo ir Baltijos ir Viduržemio jūroje“.

„Kaip suprantu, tokių pratybų reikia, siekiant palaikyti karių gebėjimus, – sakė jis. – Tokios pratybos Baltijos jūroje tikrai nereiškia, kad jos skirtos konkrečiai šiam regionui, mokytis reikia įvairiomis sąlygomis“.

„Suomija tokias pratybas rengia Baltijos regione, ir, pavyzdžiui, dalyvaus dideliuose manevruose „Aurora“ netoli Švedijos krantų, kur dalyvaus ir kitos valstybės, taip pat ir JAV“.

„Pratybomis „Aurora“ taip pat nesiekiama žvanginti ginklais ar formuoti kažkokius blokus prieš kažką, – tęsė jis. – Bet kol mes gyvename tokiame pasaulyje, kur egzistuoja karinės jėgos, reikia turėti omenyje, kad tokios pratybos rengiamos“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min