Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Devynios ultradešiniųjų partijos, patekusios į Europos Parlamentą ir metančios iššūkį ES vienybei

Vengrijos Jobbik partijos nariai degina ES vėliavą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vengrijos Jobbik partijos nariai degina ES vėliavą
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienos lyderis turi išsitatuiravęs svastiką, kitos nori iš savo šalies išprašyti visus musulmonus, dar kitos įkūrėjas pasiūlė tarp imigrantų paskleisti Ebola virusą. Tai partijos, kurios šiemet pateko į Europos Parlamentą.

„Huffington Post“ pateikia radikalių ir euroskeptiškų, dažnai atvirai rasistinių partijų, patekusių į Europos Parlamentą, devintuką.

Nacionalinis frontas, Prancūzija

„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen
„Scanpix“ nuotr./Marine Le Pen

Partijos lyderė Marine le Pen turėjo sunkiai padirbėti, kad atsikratytų blogo ultradešiniojo Nacionalinio fronto šleifo, kurį paliko jos tėvas ir partijos įkūrėjas.

Jeanas Marie le Penas balandžio mėnesį užsiminė, kad „Monsinjoras Ebola“ galėtų Europos imigracijos problemą išspręsti per tris mėnesius. Jis ne kartą buvo teistas pagal Prancūzijos neapykantos kurstymo įstatymus, o nacių dujų kameras yra pavadinęs „smulkmena“.

Nacionalinis frontas, savo kampaniją grindęs antiimigracine retorika, Europos Parlamento rinkimuose surinko ketvirtadalį Prancūzijos rinkėjų balsų.

Nacionalinė demokratinė partija, Vokietija

„Scanpix“ nuotr./Vokietijos ultradešiniųjų Nacionalinės demokratinės partijos festivalis
„Scanpix“ nuotr./Vokietijos ultradešiniųjų Nacionalinės demokratinės partijos festivalis

Neonacistinė NPD savo programoje ragina uždrausti imigraciją ir ne kartą yra sulaukusi kaltinimų rasizmu ir antisemitizmu.

Savo kampanijose jie naudoja tokius šūkius kaip „Pinigus močiutėms, o ne sintams ir romams“ arba „valtis pilna“. Europa, pasak jų, yra „baltųjų žemynas“, o savo mitingų plakatuose jie atvirai aukština nacionalsocializmą.

Auksinė aušra, Graikija

„Scanpix“ nuotr./Auksinės aušros, Graikijos ultranacionalistų partijos, rėmėjai
„Scanpix“ nuotr./Auksinės aušros, Graikijos ultranacionalistų partijos, rėmėjai

Graikų ultranacionalistų partija „Auksinė aušra“ prieš rinkimus savo „kerzavus“ batus iškeitė į kostiumus – ir pirmą kartą iškovojo vietų Europos Parlamente.

Pagridninis partijos atstovas turi išsitatuiravęs svastiką, o nemažai jos narių sėdi kalėjimuose, nes yra nusikalstamų gaujų nariai. Savo šūkius jie rašo ant mečečių, sinagogų ir antkapių.

Pagridninis partijos atstovas turi išsitatuiravęs svastiką, o nemažai jos narių sėdi kalėjimuose, nes yra nusikalstamų gaujų nariai.

2012-ųjų gegužę „Auksinė aušra“ dalyvavo Graikijos parlamento rinkimuose su šūkiu „Kad išvalytume šią žemę nuo purvo“, įkūrė maisto bankus „tik graikams“.

„Auksinės aušros“ partijos atstovas parlamento salėje yra citavęs tokį Rusijos caro ochrankos sukurtą falsifikatą kaip „Siono išminčių protokolus“, tačiau vis vien tvirtina, kad jie nėra neonaciai.

Šiuo metu „Auksinė aušra“ yra trečia pagal populiarumą partija Graikijoje.

Tikrieji suomiai

„Scanpix“ nuotr./Tikrųjų suomių partijos lyderis Timo Soini
„Scanpix“ nuotr./Tikrųjų suomių partijos lyderis Timo Soini

Suomijos populistinė euroskeptiška partija rinkimuose pasirodė prasčiau nei tikėtasi, tačiau vis tiek į Europos Parlamentą siųs du narius.

Partijos atstovas Suomijos parlamente James'as Hirvisaaris 2011-aisiais buvo nuteistas už savo tinklaraštyje paskelbtus komentarus apie musulmonus.

Kitas narys atsisakė pakvietimo į Nepriklausomybės dienos balių, nes į jį buvo pakviesta ir vienalyčių porų. Tačiau partija vis vien tvirtina, kad kaltinimai rasizmu ar homofobija yra nepagrįsti.

Danijos liaudies partija

„Scanpix“ nuotr./Danijos liaudies partijos lyderė Pia Kjaersgaard
„Scanpix“ nuotr./Danijos liaudies partijos lyderė Pia Kjaersgaard

Danijos liaudies partija surinko beveik 27 proc. balsų ir padvigubino savo atstovų skaičių Europos Parlamente. Partijos įkūrėja Pia Kjærsgaard yra įsitikinusi, kad imigracija Danijoje yra nenatūralus dalykas.

Sulaukusi kritikos iš Švedijos, ji atkirto: „Jeigu jie nori Stokholmą, Geteborgą ar Malmę paversti Skandinavijos Beirutu su klanų karais, garbės žmogžudystėmis ir grupiniais išprievartavimais, tegul. Mes bet kada galime pastatyti užtvarą ant Eresūno tilto.“

Laisvės partija, Nyderlandai

„Scanpix“ nuotr./Nyderlandų Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas
„Scanpix“ nuotr./Nyderlandų Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas

Ultradešiniosios Nyderlandų Laisvės partijos lyderis Geertas Wildersas greičiausiai nusivils rinkimų rezultatais, nes šioje šalyje rinkimus laimėjo ES palankios partijos.

G.Wildersas, garsėjantis savo pasisakymais apie islamą, kartą pasakė: „Aš nejaučiu neapykantos musulmonams, aš nekenčiu islamo“. Jis siūlo uždrausti musulmonams atvykti į Nyderlandus ir išsiųsti jau čia gyvenančius.

„Islamas yra Europos Trojos arklys. Jei nesustabdysime islamifikacijos dabar, Eurabija ir Nyderabija bus tik laiko klausimas“, – kartą G.Wildersas pareiškė šalies parlamente.

Retorikos jis nekeičia ir dabar. „Jūs norite daugiau ar mažiau marokiečių šiame mieste ir šioje šalyje?“ – sušuko jis miniai, kuri ėmė skanduoti „Mažiau, mažiau!“ – „Galime tuo pasirūpinti“, – atsakė jis.

Europos Parlamente ši partija išlaikys keturias vietas.

Jobbik, Vengrija

„Scanpix“ nuotr./Vengrijos Jobbik partijos rėmėjai
„Scanpix“ nuotr./Vengrijos Jobbik partijos rėmėjai

Vengrijos ultranacionalistų partija „Jobbik“, viena iš akivaizdžiausiai neonacistinių jėgų Europos Parlamente, išlaikė tris vietas, surinkusi 14,7 proc. balsų.

Šios partijos nariai yra raginę sudaryti Vengrijoje gyvenančių žydų registrą. „Manau, kad dėl Izraelio-palestiniečių konflikto dabar pats laikas suregistruoti čia gyvenančius žydų kilmės žmones, ypač Vengrijos parlamente ir vyriausybėje, kurie išties kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, – pareiškė partijos parlamentinės frakcijos seniūno pavaduotojas Mártonas Gyöngyösis.

Laisvės partija, Austrija

„Scanpix“ nuotr./Austrijos laisvės partijos lyderis Heinzas-Christianas Strache
„Scanpix“ nuotr./Austrijos laisvės partijos lyderis Heinzas-Christianas Strache

Ultradešiniajai Laisvės partijai rinkimai buvo itin sėkmingi – jos antiimigracinė programa patraukė penktadalio Austrijos rinkėjų palankumą. Partija padvigubino savo vietas Europos Parlamente, nuo dviejų iki keturių, ir sako sieksianti suformuoti aljansą su Prancūzijos Nacionaliniu frontu.

„Jei imigrantai iš Turkijos skundžiasi, kad mokyklos klasėje kaba kryžius, aš jiems sakau: keliaukite namo“, – tokį šūkį šią savaitę kartojo partijos lyderis Heinzas Christianas Strache.

Laisvės partija nusiteikusi prieš musulmonus ir mano, kad Austrija neturėtų priimti daugiau imigrantų. Pats H.Ch.Strache tvirtina, kad jis nėra rasistas, nes „valgo kebabus“.

Šiaurės lyga, Italija

„Scanpix“ nuotr./Šiaurės lygos sekretorius Matteo Salvini
„Scanpix“ nuotr./Šiaurės lygos sekretorius Matteo Salvini

Italijos ultradešiniųjų partija gavo 6 proc. balsų. „Afrika nepagimdė jokių didelių genijų, ką kiekvienas gali pamatyti Peliuko Mikio enciklopedijoje“, – yra pareiškęs vienas jos europarlamentaras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min