Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžioji Britanija dviem savaitėm atidėjo sprendimą, kas gamins naujuosius JK pasus

Didžioji Britanija antradienį pratęsė naujų britų pasų gamintojo atranką, kilus skandalui, kad konkursą gali laimėti ne vietos, o prancūzų ir olandų gamintojas. Britų kompanija „De La Rue“ ruošiasi imtis teisinių veiksmų prieš preliminarų sprendimą sutartį dėl naujų pasų mėlynu viršeliu, kurie bus naudojami po „Brexit“, gamybos sudaryti su Paryžiuje įsikūrusia kompanija „Gemalto“.
Britų dauguma norėtų antro referendumo „Brexit“
Britų dauguma norėtų antro referendumo „Brexit“ / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Tuo tarpu dienraštis „Daily Mail“ paskelbė peticiją, kurioje sakoma, kad Jungtinės Karalystės pasai turi būti gaminami Britanijoje. Ši iniciatyva sulaukė 266 tūkst. parašų.

Didžiosios Britanijos vyriausybė patvirtino, kad nuo antradienio pratęsia konkurso laikotarpį dviem savaitėmis, Vidaus reikalų ministerijai sutikus patenkinti „De La Rue“ prašymą.

Pasak atstovo, tokia padėtis nėra neįprasta. Tačiau jis aiškiai leido suprasti, kad kompanija „Gemalto“ išlieka favorite.

„Pasirinktas konkurso dalyvis pademonstravo, kad gali geriausiai atitikti mūsų pasų tarnybos poreikius, pateikdamas aukštos kokybės saugų produktą ir geriausią kainą mokesčių mokėtojams“, – sakė jis.

Tradicinės bordo spalvos Europos Sąjungos pasų pakeitimą britiškais mėlynais pasais daugelis „Brexit“ šalininkų laiko svarbiu JK suvereniteto susigrąžinimo simboliu.

„Brexit“ rėmėjai sako, kad tokių pasų gaminimas Europos Sąjungoje būtų britų „nacionalinis pažeminimas“.

Nors „De La Rue“ pripažino, kad jos pasai mokesčių mokėtojams atsieitų brangiau, tačiau patikino, kad dokumentai būtų „aukščiausios kokybės ir techniškai saugiausias pasiūlymas“.

„Mes galime patvirtinti, kad imamės pirmų žingsnių, norėdami pradėti apeliacijos procedūrą dėl preliminaraus sprendimo“, – pridūrė kompanijos atstovė.

Jungtinės Karalystės piliečių pasų viršelių spalva buvo mėlyna nuo 1921 metų, tačiau 1988 metais pasai tapo bordo – kaip ir kitų tuometinės Europos Bendrijos valstybių pasai.

Britanijos narystė ES baigiasi 2019 metų kovą. Naujų pasų gamybos sutartis turi įsigalioti 2019 spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius