Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Donaldo Trumpo veidas nuotraukoje – nenatūraliai oranžinis: kas jam atsitiko?

Ar buvęs JAV vadovas Donaldas Trumpas turi odos problemų, o gal užsitepė per daug grimo? Tokie klausimai aptarinėjami socialiniuose tinkluose, dalijantis nuotrauka, kurioje jo veidas atrodo nenatūralios oranžinės spalvos ir išmuštas rausvų dėmių. Nors gali pasirodyti priešingai, ši fotografija yra autentiška – joje užfiksuotas pernelyg daug dirbtinio įdegio kremo užsitepęs eksprezidentas.
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“

Pasipylė patyčios

Vėl JAV prezidento posto siekiantis D.Trumpas nedingsta ne tik iš žurnalistų, bet ir internautų dėmesio lauko. Jei žiniasklaidoje šiuo metu labiausiai aptarinėjamos jam iškeltos baudžiamosios bylos, socialiniuose tinkluose dalijamasi nuotrauka, kurioje buvęs šalies vadovas atrodo kiek nenatūraliai.

Eksprezidentas stovi ar sėdi tarp kostiumuotų žmonių. Jis į kažką žiūri susikaupęs ar susikrimtęs. Ant galvos – garsioji į šoną sušukuotų geltonų plaukų kupeta, o veidas – nenatūraliai tamsus.

Ekrano nuotr. iš „Threads“/Ši Donaldo Trumpo nuotrauka sukėlė diskusijų apie jos autentiškumą, eksprezidento išvaizdą bei sveikatą audrą
Ekrano nuotr. iš „Threads“/Ši Donaldo Trumpo nuotrauka sukėlė diskusijų apie jos autentiškumą, eksprezidento išvaizdą bei sveikatą audrą

„Dabar D.Trumpas išsitepė įdegio kremu iki spalvos, kokios niekada nebuvo nė ant vieno žmogaus veido nė viename žemyne nė vienu metų laiku“, – neseniai šaipėsi vienas socialinio tinklo „Threads“ vartotojas.

Memų puslapyje 9GAG kažkas prie nuotraukos pakomentavo, kad D.Trumpą „ištiko nelaimė, nes „Trump Media“, socialinio tinklo „Truth Social“ savininkės, akcijų kaina nukrito žemiau nei 30 JAV dolerių – tai stulbinanti griūtis, dėl kurios bendrovė prarado pusę savo rinkos vertės“. Reikėtų suprasti, kad nuotraukoje užfiksuota verslininko reakcija.

Ši nuotrauka internete platinama jau keletą mėnesių. Visą laiką ją lydi pašaipos ir komentarai apie D.Trumpo išvaizdą bei sveikatą.

Socialiniame tinkle „Instagram“ eksprezidento veidas buvo palygintas su odine kušete, o „X“ – su vištienos kepsneliu, senais pietumis, net lygintas su dabartiniu prezidentu Joe Bidenu, kuriam nuolat prikišamas senyvas amžius.

Abejota, ar tik nebuvo perspausta nuotraukų redagavimo programa ryškinant spalvas, nes „jis negali būti tokios spalvos“, spėliota, kad atvaizdas sukurtas dirbtinio intelekto. Vienas internautas nustebo iš žiniasklaidos straipsnių supratęs, kad nuotrauka yra tikra. Vienoje „X“ paskyroje net iškeltas klausimas, ar eksprezidentas neserga odos liga.

Išvaizdą analizuoja seniai

Sausio viduryje fotografiją su įvairiais komentarais ėmė aktyviai platinti D.Trumpo kritikai. Ji yra tikra.

Įvairiose žiniasklaidos priemonėse portreto autorystė priskirta fotožurnalistui Tannenui Maury ir naujienų agentūrai AFP. Šį portretą galima rasti ir nuotraukų bazėje „Getty Images“, kur ją gali įsigyti žiniasklaidos priemonės.

Ekrano nuotr. iš „X“/Ši Donaldo Trumpo nuotrauka sukėlė diskusijų apie jos autentiškumą, eksprezidento išvaizdą bei sveikatą audrą
Ekrano nuotr. iš „X“/Ši Donaldo Trumpo nuotrauka sukėlė diskusijų apie jos autentiškumą, eksprezidento išvaizdą bei sveikatą audrą

JAV faktų tikrinimo tinklalapis „Snopes“ pasiteiravo fotografo, ar vaizdas prieš pasiūlant kitiems buvo redaguotas. „Nuotrauka yra autentiška. Padariau ją pasamdytas AFP“, – nurodė jis.

Th.Maury eksprezidentą įamžino rinkimų kampanijos renginyje Klintono mieste Ajovos valstijoje šių metų sausio 6-ąją.

„Getty Images“ galima rasti ir daugiau nuotraukų iš to paties renginio, kuriose eksprezidentas atrodo panašiai.

Etikos standartai neleidžia fotožurnalistams stipriai redaguoti nuotraukų, pavyzdžiui, keisti spalvas ar pridėti šešėlius taip, kad pasikeistų realus vaizdas. Tai pažymėta ir AFP taisyklėse – leidžiamos tik minimalios korekcijos.

D.Trumpo išvaizda diskusijas įplieskia jau ne pirmą kartą. 2019 m. apie tai rašė „The Washington Post“, „The New York Times“, „Vox“, „Rolling Stone“. Žiniasklaida aktyviai svarstė, kaip jam pavyksta ištisus metus išlaikyti veido įdegį.

Būta net mokslinių straipsnių.

Ekrano nuotr. iš „X“/Donaldas Trumpas yra piktinęsis, neva nuotrauka, kurioje ant jo veido aiškiai matyti įdegio kremas, buvo pakeista
Ekrano nuotr. iš „X“/Donaldas Trumpas yra piktinęsis, neva nuotrauka, kurioje ant jo veido aiškiai matyti įdegio kremas, buvo pakeista

Diskusijas skatino ir pats D.Trumpas, piktindamasis, kad nuotrauka, kurioje aiškiai matyti linija tarp jo natūralios odos ir įdegio kremu ištepto ploto, buvo pakeista programa „Photoshop“.

Iškelta ne viena byla

Teisme šiuo metu nagrinėjama baudžiamoji byla, iškelta eksprezidentui ir tikėtinam respublikonų kandidatui lapkričio rinkimuose.

Suaugusiųjų filmų aktorė Stormy Daniels byloje tvirtina, kad 2006-aisiais su būsimuoju prezidentu turėjo romaną. Šis tai neigia.

Liudyti tikriausiai bus iškviestas buvęs D.Trumpo advokatas Michaelas Cohenas.

Kadenciją baigusiam prezidentui pareikšti 34 kaltinimai klastojus apskaitą ir neteisėtai nuslėpus pervedimus teisininkui, kuris šiomis lėšomis mokėjo S.Daniels, kad ji paskutinėmis 2016-ųjų rinkimų kampanijos savaitėmis neviešintų savo teiginių apie su respublikonu galimai turėtą romaną.

Šie kaltinimai ne tokie rimti kaip kitose trijose D.Trumpui iškeltose baudžiamosiose bylose, susijusiose su įtariamu itin slaptų dokumentų saugojimu Floridoje, palikus Baltuosius rūmus, ir jo dalyvavimu bandymuose nepripažinti 2020-ųjų rinkimų rezultatų.

15min verdiktas: tiesa. Nuotrauka, kurioje D.Trumpo veidas atrodo nenatūraliai oranžinis, yra tikra, tai patvirtino ją padaręs fotožurnalistas. Tokią spalvą oda įgavo dėl dirbtinio įdegio kremo.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius