TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pravyj sektor“ Ukrainos Saugumo tarnybai savanoriškai atidavė Molotovo kokteilius, Donecko separatistai nusiginkluoti neketina

Donecko separatistai
TSN.ua nuotr. / Donecko separatistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Separatistai ir diversantai Donecke pareiškė, kad jie užimtus pastatus atlaisvins tik tada, kai nusiginkluos „Pravyj sektor“ („Dešinysis sektorius“), o Maidano judėjimas išsiskirstys, skelbia TSN.ua. Separatistai atkartojo Rusijos poziciją, kad visų pirma maidanininkai turi palikti pastatus Kijeve, o tik tuomet jie grąžins užimtus objektus Rytų Ukrainoje. Tuo tarpu „Pravyj sektor“ šeštadienį jau savanoriškai perdavė Ukrainos saugumui dėžę su Molotovo kokteiliais.

Tai pareiškė save vienu iš „Donecko respublikos“ vadų vadinantis Denisas Pušilinas, kuris Kijevą apkaltino nevykdant Ženevoje daugiašalėse derybose pasiektų susitarimų.

Separatistų vadas aiškino, kad visų pirma Kijeve turi būti atlaisvinti pastatai, kuriuos laiko užėmę nelegalūs dariniai – „Pravyj sektor“ ir maidanininkai, ir paleisti politiniai kaliniai.

Tą patį praėjus vos parai po susitarimo Ženevoje pareiškė Rusijos Užsienio reikalų ministerija. Išplatintame pareiškime ji teigė, kad visų pirma turi nusiginkluoti Maidano kovotojai ir „Pravyj Sektor“ („Dešiniojo sektoriaus“) nariai – esą tai būtent juos Rusija turėjo omenyje, kai sutarė, kad neteisėtos formuotės turi atiduoti ginklus.

D.Pušilinas taip pat tikino, kad separatistai neturi nieko bendro su antisemitiniais skelbimais Donecke. Jo žodžiais, tai yra provokacija.

„Jie padaryti neprofesionaliai. Skelbimuose buvo pasirašinėjama “liaudies gubernatorius Pušilinas„. Tačiau aš taip savęs nevadinu, ir nevadina niekas“, – sakė separatistas, pridurdamas, kad antspaudai buvo sukurti „Photoshop“ programa, o tekstas parašytas kvailai – kad niekas jo nepriimtų rimtai.

Papildyta 23.51 val. „Pravyj sektor“ Ukrainos saugumui atidavė Molotovo kokteilius

Šeštadienio vakarą Ukrainos Saugumo tarnyba pranešė, kad nacionalistinės organizacijos „Pravyj Sektor“ nariai Žytomyro srityje savanoriškai atidavė dėžę su 21 paruoštu Molotovo kokteiliu ir 50 litrų degaus skysčio, praneša „Radio Svoboda“.

Išplatintame pareiškime teigiama, kad „Pravyj sektor“ taip elgiasi sekdami daugiašalėse derybose Ženevoje pasiektu susitarimu, pagal kurį turi nusiginkluoti nevalstybiniai dariniai.

„Šis žingsnis – tai abipusio supratimo, kad reikia deeskaluoti situaciją visuomenėje, įrodymas“, – teigiama Ukrainos Saugumo tarnybos pareiškime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min