– Mes tiksliai suprantame: tai ne sutapimas, kad gegužės 9-osios išvakarėse nežinomi dronai pradėjo masiškai skraidyti visoje Rusijoje, konkrečiai ir Maskvos srityje. Kokią vertę tame įžvelgiate? Ar čia daugiau simbolikos, ar gali būti, kad Podolske, kuris yra prie Maskvos, gali būti taikinių, kurie svarbūs būtent Ukrainos kariuomenei?
– Pusiaukelėje į Podolską yra keletas labai įdomių taikinių. Ten yra ir rusiškos priešlėktuvinės gynybos įrangos gamintojų, ir kūrėjų. Todėl Maskvos srityje, kur tik skrenda raketa ar dronas, visur galima rasti ką nors naudingo, į ką galima pataikyti, kokį nors objektą.
[Tai] taip pat gali būti vertinama kaip taikinių treniruotė, siekiant pamatyti, kaip dronai praskrenda, kokia skylėta ar tanki yra Rusijos priešlėktuvinė gynyba. Rytoj pamatysime, ar tai buvo kokia nors specialioji misija.
Gana masyvi [ataka] – 100 dronų – tai ne keli dronai, kurie pradrėskė vieno iš Kremliaus bokštų stogą, bet ir skaičius, galintis padaryti rimtos žalos.
Be to, jei į Maskvą pavyko nuskristi net 19 mūsų dronų, yra vilties, kad [gegužės] 9 d., jei bus priimtas sprendimas sužlugdyti gegužės 9 d. rusų paradą, vienas ar du dronai vis dėlto nuskris. Ir to pakaks, kad ten kiltų chaosas.
– Sutrikdyti gegužės 9 d. paradą – kokia forma tai gali būti? Jo atšaukimu, oro pavojaus paskelbimu, kuris nuskambės Maskvoje? Ką turite omenyje sakydamas, kad turime tokią galimybę?
– Pirma, jei mums pavyks smogti ne pačiame parade, manau, kad tai būtų gana neutralus variantas. Jei smogsime per paradą, tribūnose jau bus daugelio šalių atstovai.
O smogti galima likus vienai ar dviem valandoms iki parado pradžios, kariuomenės, kuri eis per Raudonąją aikštę, susitelkimo vietose, jos yra žinomos. Gorkio gatvėje. Ten būtinai dešimtis kilometrų stovi didžiulė kolona. Ir tai nėra pagrindinė vieta. Prieš paradą galima rasti kelias šių karių susitelkimo vietas.
Jei jiems būtų smūgiuojama ir kažkas būtų išvedama iš rikiuotės, tada sutrinka eisenos tvarka, yra kolonų su konkrečiomis vietomis, be to, Rusijos karo akademijų absolventai taip pat nesusirenka likus penkioms minutėms iki parado.
Net dviejų ar trijų dronų pasirodymas virš Maskvos jau yra oro pavojaus signalas, ir jau nuo pakylos visi bėgs
Ir apskritai, jei bus suduotas toks išankstinis smūgis, tai parado eiga bus kritinės būklės, jis gali būti sutrikdytas arba bus chaosas kolonoms einant per Raudonąją aikštę. Ir to pakanka.
Net dviejų ar trijų dronų pasirodymas virš Maskvos jau yra oro pavojaus signalas, ir jau nuo pakylos visi bėgs.
Jei rusams nėra nieko švento, kai jie smogia mums per tikras šventes, tai galima neleisti jiems surengti šios rusiškos „pergalės“ šventės. Tai, mano nuomone, būtų labai tinkama.
Ir tai bus transliuojama visai Rusijai. Ir visa Rusija pamatys, kokia pažeidžiama yra jos pačios teritorija, net jos sostinė.