Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 13d. 17:20 , atnaujinta: 2017 birželio 13d. 19:18

ES imasi teisinių priemonių prieš Budapeštą, Varšuvą ir Prahą dėl atsisakymo priimti pabėgėlius

Migrantai Vengrijoje traukia prie Austrijos sienos.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai Vengrijoje traukia prie Austrijos sienos.

Europos Sąjunga antradienį ėmėsi teisinių priemonių prieš Vengriją, Lenkiją ir Čekiją – už tai, kad jos atsisako priimti pabėgėlius pagal prieštaringai vertinamą solidarumo planą.

„Deja, turiu pranešti, kad nepaisydamos mūsų pakartotinų raginimų, Čekijos Respublika, Vengrija ir Lenkija nesiėmė būtinų veiksmų“, – pareiškė ES migracijos komisaras Dimitris Avramopoulos per spaudos konferenciją.

„Dėl šios priežasties Europos Komisija nusprendė pradėti pažeidimų nagrinėjimo procedūras šioms trims ES narėms“, – pridūrė jis.

Briuselis praėjusį mėnesį pateikė Varšuvai ir Budapeštui ultimatumą iki birželio pradėti pabėgėlių priėmimą pagal 2015 metais Bendrijos narių patvirtintą planą, kuriuo siekiama palengvinti naštą migrantų krizės epicentre atsidūrusioms Italijai ir Graikijai.

Šalys buvo įspėtos, kad priešingu atveju prieš jas bus imtasi sankcijų.

Praha taip pat sulaukė spaudimo iš Briuselio, nes faktiškai pasitraukė iš šios schemos, kuri buvo parengta pačiame Europą užklupusios migrantų krizės įkarštyje ir pagal kurią iš Italijos ir Graikijos į kitas ES nares turėtų būti perkelti 160 tūkst. pabėgėlių.

Anksčiau trys diplomatai AFP sakė manantys, kad Lenkija ir Vengrija sulauks sankcijų.

Analogiškų priemonių tikriausiai bus imtasi ir prieš Čekiją, kuri nepaskelbė jokių naujų įsipareigojimų dėl pabėgėlių, per vienerius metus nepriėmusi nė vieno prieglobsčio prašytojo.

JT pabėgėlių agentūra skelbia apie nusivylimą

Tuo metu Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra paskelbė, kad Europą užplūdusio pabėgėlių srauto paskirstymo programa atnešė „nusivylimą“.

Filippo Grandi: Jeigu Europa negalės pasidalinti šia atsakomybe, būdama turtingų valstybių sąjunga, kaip mes galėsime liepti likusiam pasauliui priimti pabėgėlius?“

Pagal 2015 metais Bendrijos narių patvirtintą solidarumo planą, kuriuo siekiama palengvinti naštą migrantų krizės epicentre atsidūrusioms Italijai ir Graikijai, iki šių metų birželio pradžios buvo perkelta mažiau nei 20 tūkst. iš 160 tūkst. pabėgėlių.

„Nusivylimas kontinentinio lygio“, – sakė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) vadovas Filippo Grandi Barselonoje, pradėdamas paramos pabėgėlių vaikams programą kartu su futbolo klubu „Barcelona“.

„Tik kelios Europos šalys – Graikija ir Italija, kurios yra ES pasienyje, ir Vokietija, Švedija bei Austrija – yra prisiėmusios didžiąją dalį atsakomybės“, – sakė jis.

„Jeigu Europa negalės pasidalinti šia atsakomybe, būdama turtingų valstybių sąjunga, kaip mes galėsime liepti likusiam pasauliui priimti pabėgėlius?“ – klausė UNHCR vadovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min