Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 01:00

ES ministrams nepavyko vienbalsiai susitarti dėl pabėgėlių

Demonstracija Briuselyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Demonstracija Briuselyje

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai pirmadienį Briuselyje sutarė, kad 28 bloko valstybėms bus paskirstyta 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Tačiau po šešias valandas trukusių diskusijų nebuvo sutarta dėl privalomų kvotų plano, kuriam priešinasi dalis valstybių narių, rašo BBC.

Galutinio susitarimo pasiekti nepavyko po to, kai jam pasipriešino Čekija, Slovakija ir Vengrija.

Po to, kai sekmadienį Vokietija paskelbė atnaujinanti kontrolę pasienyje su Austrija, naujų griežtesnių priemonių ėmėsi ir Vengrija – sugriežtino savo sienos su Serbija kontrolę. JT paskelbė, kad Budapeštas išvis neberegistruoja pabėgėlių – juos iškart gabena prie Austrijos.

Liuksemburgo atstovas po diskusijų sakė, kad susitarimas Briuselyje įstatymu virsti turėtų per susitikimą spalio 8 dieną. Šalies užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas teigė, kad ne visi šiuo metu jam pritaria, tačiau tokių yra didžioji dauguma. 

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve sukritikavo šalis, kurios nepritaria kvotoms. „Europa nėra Europa a la carte. Jeigu Europa nori susidoroti su šiuo humanitariniu iššūkiu, būtina, kad visos valstybės prisiimtų atsakomybę“, – FT cituoja ministrą.

Nors migracijos politikos sprendimams priimti užtenka kvalifikuotos daugumos, buvo tikimasi, kad pavyks pasiekti vienbalsį susitarimą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min