2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

ES: pasiūlymas suteikti Kinijai COVID-19 vakcinų tebegalioja

Europos Sąjunga antradienį pareiškė esanti pasirengusi siųsti COVID-19 vakcinas Kinijai, kovojančiai su išaugusiu užsikrėtimo šiuo virusu atvejų skaičiumi po to, kai Rytų Azijos šalis panaikino savo „nulinio COVIDo“ politiką.
„Pfizer“ vakcina nuo koronaviruso
„Pfizer“ vakcina nuo koronaviruso / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Europos Komisijos atstovė spaudai Dana Spinant sakė, kad blokas prieš kelis mėnesius pasiūlė Pekinui suteikti vakcinų ir ekspertinę kovos su COVID-19 patirtį. Anot jos, „pasiūlymas tebegalioja“.

Šios institucijos atstovas Timas McPhie pridūrė, kad ES sveikatos komisarė Stela Kiriakides „susisiekė su Kinijos valdžios institucijomis ir pateikė joms tą pasiūlymą (dėl vakcinų)“.

Jo teigimu, bet koks vakcinų tiekimas „priklausys nuo reakcijos“ iš Pekino.

Po to, kai kelios valstybės narės, įskaitant Prancūziją, Italiją ir Ispaniją, nustatė testavimosi reikalavimus iš Kinijos atvykstantiems keleiviams, ES svarsto, kaip koordinuotai reaguoti.

Daugelyje bloko šalių yra iRNR vakcinų perteklius, ypač „BioNTech/Pfizer“ skiepų, kurie, kaip parodė moksliniai tyrimai, yra veiksmingesni apsaugant nuo sunkios sirgimo formos, nei Kinijoje sukurtos ir naudojamos išaktyvinto viruso vakcinos.

Europos Sąjungos šalys taip pat yra susirūpinusios, kad Kinijos duomenys apie COVID-19 užsikrėtimus yra nepatikimi ir neišsamūs.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) surinktuose duomenyse, kuriais ir remiasi blokas, jau daugiau kaip savaitę nėra jokių naujų su virusu susijusių duomenų apie situaciją šioje Rytų Azijos valstybėje.

Nuo gruodžio Kinija užregistravo tik 22 mirties nuo šio viruso atvejus ir smarkiai susiaurino tokių mirčių klasifikavimo kriterijus. Tai reiškia, kad Pekino statistiniai duomenys apie precedento neturinčią bangą dabar laikomi neatitinkančiais tikrovės.

Paklaustas apie laikraštyje „Financial Times“ paskelbtą pranešimą, kuriame teigiama, kad ES pasiūlė Kinijai nemokamai duoti skiepų nuo COVID-19, T. McPhie atsakė neturintis „konkrečios informacijos apie tai, kokia forma tai galėtų būti padaryta“.

ES sveikatos apsaugos ministerijų pareigūnai antradienį surengė susitikimą šiam klausimui aptarti, o trečiadienį turi įvykti dar vienas susitikimas tolesnei diskusijai.

Kinija išreiškė pasipiktinimą dėl padidėjusių apribojimų keliautojams iš jos teritorijos į kai kurias ES šalis, taip pat į Jungtines Valstijas ir Japoniją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min