Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagrobtasis Estijos saugumo tarnybos pareigūnas nuvežtas į Maskvą

Estonas Kohveras
Kadras iš filmuotos medžiagos / Estonas Kohveras
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Estijos teritorijoje penktadienio rytą pagrobtas, grasinant ginklu, vieno Estijos policijos departamentų pareigūnas Estonas Kohveras išvežtas į Maskvą, pranešė šeštadienį estiškam naujienų portalui „Delfi“ užsienio reikalų ministras Urmas Paetas.

VIDEO: Estonas Kohveras Maskvoje

Interviu „Delfiui“ U.Paetas sakė, kad šis vidaus saugumo policijos KaPo bendradarbis išvežtas į Maskvą ir kad Estija mėgina su juo susisiekti. Deramasi su Rusijos URM, esama vilties, kad Estijos konsului pavyks susitikti su E.Kohveriu Maskvoje.

U.Paetas nurodė kalbėjęsis su Rusijos URM pareigūnais, bet ne su šios žinybos vadovu Sergejumi Lavrovu.

Vėliau Rusija paskelbė, kad E.Kohveras sulaikytas dviems mėnesiams

Estija: Rusijos FST meluoja apie pagrobtą estų pareigūną

Pasak Estijos vidaus saugumo tarnybos, Rusijos federacijos saugumo tarnyba (FST) skelbia melagingus pranešimus, esą Estijos saugumo policijos pareigūnas Estonas Kohveras sulaikytas Rusijos teritorijoje.

„Tokia pavardė yra, bet svarbu kita, ką reikia suprasti: Vidaus saugumo tarnybos pareigūnui atimta laisvė Estijos teritorijoje, iš ten jis nugabentas į Rusiją. Štai kokia yra tiesa“, – sakė penktadienį naujienų agentūrai BNS Estijos saugumo policijos atstovas Harrys Puuseppas.

„Šiuo metu mes girdėjome tik oficialiai Rusijos žiniasklaidoje paskelbtus pranešimus. Žinoma, ne viskas ten tiesa. Mes tęsiame darbą“, – pažymėjo H.Puuseppas.

Estijos prezidentūros nuotr./Estonas Kohveras su Estijos prezidentu
Estijos prezidentūros nuotr./Estonas Kohveras su Estijos prezidentu

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas penktadienio vakare taip pat teigė, kad Rusijos pranešimas neatitinka tikrovės. Anot jo, pagrobimas įvyko Estijos teritorijoje, kai pareigūnas atliko tyrimą, susijusį su korupcija.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) penktadienį pranešė pasienio zonoje Pskovo srities teritorijoje sutrukdžiusi Estijos VRM saugumo policijos departamento agentūrinę operaciją.

„Rusijos teritorijoje sulaikytas Estijos pilietis, Saugumo policijos departamento Tartu skyriaus bendradarbis Estonas Kohveras“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ FST viešųjų ryšių tarnyboje.

„Iš pažeidėjo atimta: pistoletas „Taurus“ su šoviniais, pinigai 5000 eurų, speciali technika slaptam garso įrašymui, taip pat žvalgybinio pobūdžio medžiagos“, – nurodė Rusijos FST ir pridūrė, kad E.Kohveras sulaikytas ir atliekami būtini tyrimo veiksmai .

Estijos saugumo policijos pareigūnas pasienyje tyrė kontrabandos atvejį

Penktadienį Estijos pietryčiuose įvykęs incidentas, per kurį Rusijos FST pareigūnai pagrobė ir išgabeno į Rusiją estų Saugumo policijos (KaPo) bendradarbį Estoną Kohverą, yra pavienis įvykis per operaciją, kuria siekta atskleisti su kontrabanda susijusį nusikaltimą, sakė Estijos vidaus reikalų ministras Hanno Pevkuras penktadienį vėlai vakare per spaudos konferenciją po vyriausybinės saugumo komisijos posėdžio.

Interviu estiškam portalui „Delfi“ jis nurodė, kad penktadienį vakare jam pavyko susisiekti su savo kolega Rusijos ministru; stengtasi rasti galimybę, kad šis incidentas būtų kuo greičiau išspręstas ir pagrobtasis pareigūnas grįžtų į tėvynę.

„Požiūris buvo konstruktyvus“, – pabrėžė H.Pevkuras ir pridūrė, kad sienos kirtimą užfiksavo abiejų šalių pasienio tarnybos.

„Noriu užtikrinti visus Estijos piliečius, kad Estijos siena saugi ir kad Estijos valstybėje saugu gyventi kaip ir anksčiau. Kalbama apie incidentą, įvykusį per vieno kontrabandos atvejo tyrimo operaciją, kaip tik taip ir reikia tai vertinti. Kontrabandos atvejis. Ir mes jį tiriame“, – sakė ministras.

Komentarai
Temos Rusija, Estija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min