Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijoje sulaikytas valstybės išdavimu įtariamas saugumo policijos inspektorius

Estijos vėliava
Photos.com nuotr. / Estijos vėliava
Šaltinis: BNS
0
A A

Estijos saugumo policija (KAPO) sulaikė vyriausiąjį KAPO inspektorių Aleksejų Dresseną ir jo žmoną Viktoriją, įtariamus valstybės išdavyste.

Generalinis prokuroras Normanas Aasas 16 valandą prasidėjusioje spaudos konferencijoje pranešė, kad Saugumo policija A.Dresseną ir jo žmoną trečiadienio rytą sulaikė Talino oro uoste, kai jie ruošėsi sėsti į lėktuvą Talinas-Maskva.

A.Dressenas turėjo slaptos informacijos.

Pastarąjį kartą Estijoje nuosprendis dėl tėvynės išdavimo buvo paskelbtas 2009 metais. Harju apskrities teismas vasario 25 dieną pripažino buvusį Gynybos ministerijos pareigūną Hermaną Simmą kaltu valstybės išdavyste ir nuteisė kalėti ilgą laiką (12,5 metų). Pasak Saugumo policijos, H.Simmas per 13 metų perdavė Rusijai tūkstančius slaptų dokumentų. ėl tėvynės išdavimo buvo paskelbtas 2009 metais. Harju apskrities teismas vasario 25 dieną pripažino buvusį Gynybos ministerijos pareigūną Hermaną Simmą kaltu valstybės išdavyste ir nuteisė kalėti ilgą laiką (12,5 metų). Pasak Saugumo policijos, H.Simmas per 13 metų perdavė Rusijai tūkstančius slaptų dokumentų.

43-ejų A.Dressenas saugumo policijoje tarnavo ilgai, bet viešai jis nebuvo kuo nors pagarsėjęs. Naujienų agentūros BNS archyve yra trys žinutės, kuriose minima jo pavardė.

1998 metų gruodžio 1 dienos informacijoje jis minimas kaip Saugumo policijos atstovas šešėlinio pasaulio vadeivos Boriso Malinovskio byloje, kurioje kaltinamasis reikalavo kompensacijos iš saugumo policijos už neva arešto metu dingusius jo daiktus.

Tų pačių metų kovo 1 dieną A.Dressenas, vadovavęs tuo metu vienam Saugumo policijos skyriui, pareiškė viltį, kad Estijos ir Rusijos saugumo struktūros ima įveikti šnipinėjimo maniją ir ateityje dėmesį sutelks į bendradarbiavimą kovos su kontrabanda ir terorizmu srityse.

Dar anksčiau, 1997 metų spalio 28 dieną A.Dressenas minimas kaip seminaro Talino technologijos universiteto studentams lektorius, kalbėjęs apie Vidaus reikalų ministerijos veiklą.

Oficialiame biuletenyje „Riigi Teataja“ pateiktas 1999 metų rugsėjo 28 d. vyriausybės įsakas apie Strateginių prekių importo, eksporto ir tranzito kontrolės komisiją, kurios vienas narių minimas A.Dressenas, tada Saugumo policijos skyriaus vadovas.

Beje, tuo pačiu įsaku šios komisijos nariu buvo paskirtas ir H.Simmas, kuris po 10 metų buvo nuteistas 12,5 metų kalėti dėl valstybės išdavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Estija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min