Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 9d. 12:12

Europos galios atmeta „bet kokius Irano ultimatumus“

Federica Mogherini
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Federica Mogherini

Europos galios ketvirtadienį pareiškė vis dar remiančios susitarimą su Iranu, bet atmetė Teherano „bet kokius ultimatumus“ dėl jo išsaugojimo.

„Atmetame bet kokius ultimatumus ir vertinsime, kaip Iranas laikosi (susitarimo) remdamiesi Irano... įsipareigojimų vykdymu“, – sakoma ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini ir Didžiosios Britanijos, Prancūzijos bei Vokietijos užsienio reikalų ministrų pareiškime.

Pagal didžiųjų valstybių 2015 metų susitarimą su Iranu Teheranas sutiko apkarpyti savo branduolines ambicijas mainais į jam taikomų tarptautinių sankcijų sušvelninimą. Prieš metus Jungtinės Valstijos pasitraukė iš susitarimo ir vėl įvedė Iranui vienašališkas sankcijas.

Trečiadienį Iranas paskelbė, kad kad įšaldys dalį susitarime numatytų savo įsipareigojimų dėl branduolinės veiklos limitų, kol didžiosios valstybės ras būdą apeiti atnaujinamas JAV sankcijas. Vašingtonas apkaltino Teheraną griebiantis šantažo.

Teheranas sakė reaguojantis į atnaujintas Vašingtono sankcijas, sudavusias skaudų smūgį Irano ekonomikai.

Europiečių pareiškime akcentuojami „mūsų pačių tvirti įsipareigojimai pagal šį susitarimą, taip pat ir dėl sankcijų panaikinimo Irano žmonių labui“, ir kritikuojamos JAV sankcijos.

„Šiuo atžvilgiu apgailestaujame, kad Jungtinės Valstijos pasitraukusios iš JCPOA sugrąžino sankcijas“, – sakoma pareiškime. JCPOA yra Bendrasis išsamių veiksmų planas (Joint Comprehensive Plan of Action) – taip oficialiai vadinamas susitarimas.

„Raginame šalis, nedalyvaujančias JCPOA, susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, trukdančių likusioms šalims visiškai vykdyti savo įsipareigojimus“, – nurodoma pareiškime.

Europos galios pridūrė, kad yra „pasiryžusios toliau stengtis palaikyti teisėtą prekybą su Iranu“, taip bandant išsaugoti pavojuje atsidūrusią sutartį.

Tačiau nurodoma, kad Iranas tuo pačiu metu privalo „visiškai vykdyti savo įsipareigojimus pagal JCPOA, kaip darė iki šiol, ir susilaikyti nuo bet kokių eskaluojančių žingsnių“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

10:20
01:22
00:55

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min