Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 17 /12:46

Europos Parlamentas didele persvara palaimino planus dėl pabėgėlių paskirstymo

Europos Parlamentas ketvirtadienį didele persvara parėmė planus paskirstyti 120 tūkst. pabėgėlių Bendrijos šalyse, kad būtų sumažintas migrantų krizės spaudimas Graikijai, Vengrijai ir Italijai.
Europos Parlamentas
Europos Parlamentas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Europarlamentarai patvirtino skubos tvarka pateiktą priemonę 372 balsais prieš 124. Dar 53 ES asamblėjos deputatai susilaikė.

Šis sprendimas papildo jau anksčiau Europos Parlamento pritarimo sulaukusį siūlymą per ateinančius dvejus metus iš Italijos ir Graikijos į kitas ES šalis perkelti 40 tūkst. prieglobsčio prašytojų.

Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas padėkojo deputatams ir sakė, kad nepaprastoji padėtis dėl pabėgėlių yra iššūkis Europai „politiniu, humanitariniu ir, sakyčiau, netgi moraliniu lygiu“.

„Scanpix“/AP nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris
„Scanpix“/AP nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris

Pasak F.Timmermanso, ketvirtadienio balsavimo rezultatai reiškia, kad ir Europos Komisija, ir ES asamblėja „gali pasakyti Tarybai, kad atėjo metas veikti“. Jis turėjo galvoje Europos Sąjungos Tarybą, kuriai priklauso Bendrijos valstybių narių vyriausybių ministrai.

Kitą antradienį Bendrijos vidaus reikalų ministrai surengs susitikimą, kuriame bus vėl svarstomas privalomųjų pabėgėlių paskirstymo kvotų kausimas.

Europos Parlamento ketvirtadienį priimtas sprendimas reiškia, kad Briuselyje susitiksiantys ministrai galės patvirtinti šį planą, jei pavyks įtikinti jam pritarti grupę Rytų Europos valstybių, kurios kol kas priešinasi privalomoms migrantų kvotoms.

Europos Komisijos plane numatyta, kad per ateinančius dvejus metus iš Italijos į kitas ES šalis bus perkelti 15 600 asmenų, iš Graikijos – 50 400, iš Vengrijos – 54 000. Taigi kartu su pirminiu siūlymu planuojama paskirstyti iš viso 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius