Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Europos Sąjunga nėra patenkinta Turkijos bendradarbiavimu dėl migrantų

Europos Komisija po praėjusių metų pabaigoje pasirašyto susitarimo toli gražu nėra patenkinta Turkijos bendradarbiavimu siekiant pažaboti į Europą plūstančių migrantų srautą, ketvirtadienį sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas.
Migrantai ir pabėgėliai atplaukia į Lesbo salą
Migrantai ir pabėgėliai atplaukia į Lesbo salą / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Matome pirmuosius rezultatus, kurie teikia vilčių, tačiau toli gražu nesame patenkinti“, – sakė F.Timmermansas per spaudos konferenciją Amterdame, skirtą pusmetį truksiančio Nyderlandų pirmininkavimo ES pradžiai.

„Toliau diskutuosime apie būdus pagerinti jų bendradarbiavimo efektyvumą“, – pridūrė jis.

F.Timmermansas sakė, kad pastarosiomis savaitėmis į Europą per Turkiją atvykstančių migrantų skaičius vis dar yra „palyginti didelis“. Turkija yra pagrindiniai vartai į Europą keliaujantiems migrantams, dauguma kurių bėga iš Sirijos.

F.Timmermansas, buvęs Nyderlandų užsienio reikalų ministras, vadovavęs deryboms su Ankara, sakė, jog sekmadienį vyks į Turkiją aptarti, kaip įgyvendinamas bendras veiksmų planas, dėl kurio buvo sutarta pernai lapkritį.

Pagal šį planą ES lyderiai įsipareigojo skirti 3 mlrd. eurų pagalbą daugiau nei 2 mln. Sirijos pilietinio karo pabėgėlių, kurie šiuo metu glaudžiasi Turkijoje.

ES taip pat sutarė suteikti postūmį Ankaros deryboms dėl narystės Bendrijoje, kurios ilgą laiką buvo aklavietėje, ir panaikintų vizų reikalavimą Turkijos piliečiams, vykstantiems į ES Šengeno zonos, kurios viduje žmonės gali laisvai judėti, netikrinami prie sienų, valstybes.

Mainais Turkija pažadėjo pažaboti migrantų srautą, griežčiau kovodama su neteisėtu žmonių gabenimu ir glaudžiau bendradarbiaudama su ES dėl ekonominių migrantų, kuriems atsisakoma suteikti pabėgėlio statusą, grąžinimo.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte sakė, kad jo šalies pirmininkavimo Bendrijai prioritetai bus į Europą atvykstančių migrantų skaičiaus sumažinimas ir pastangos užtikrinti, kad ES valstybės narės sąžiningai pasidalytų šia našta.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris savo ruožtu išreiškė įsitikinimą, kad pirmininkaujant Nyderlandams bus įgyvendintas ES planas sukurti europines sienų ir pakrančių apsaugos pajėgas Bendrijos išorės sienoms saugoti.

Nyderlandai ES pirmininkaus iki birželio 30 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais