Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansų sektoriuje dirbančios moterys jaučiasi nelygiavertės su vyrais

Žuvų verslas
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Verslas būna negailestingas
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžioji dalis moterų, dirbančių finansų sektoriuje, jaučia, kad į jas žiūrima iš viršaus, mokama mažiau ir jos turi mažai galimybių gauti vadovaujamą darbą net ir tuo atveju, kai nusprendžia pasiaukoti karjeros labui ir neturėti vaikų, rodo Australijoje atlikto tyrimo duomenys.

Australijos Finansinių paslaugų instituto atliktoje apklausoje dalyvavo 817 finansų sektoriuje dirbančių profesionalų vyrų ir moterų. Jos rezultatai parodė, kad 85 procentai moterų yra įsitikinusios, kad finansų sektoriuje egzistuoja vyrų ir moterų nelygybė.

Net 84 procentų šiame sektoriuje dirbančių kvalifikuotų darbuotojų moterų sutiko, kad moterų, kurios dėl karjeros nusprendė neturėti vaikų, kvalifikacija nėra tinkamai išnaudojama aukštesniame vadovų lygmenyje.

Tuo tarpu jų kolegos vyrai buvo visiškai kitos nuomonės.

Apklausa parodė, kad 58 procentai vyrų nemato jokios vyrų ir moterų nelygybės finansų sektoriuje, ir tik 28 procentai jų pripažino, kad gyvenimą karjerai atidavusios moterys nėra deramai įvertintos.58 procentai vyrų nemato jokios vyrų ir moterų nelygybės finansų sektoriuje.

Daugiau negu pusė apklaustų vyrų ir dauguma moterų sutiko, kad didžioji dalis darbuotojų, kurios kartais būna priverstos atsiprašyti iš darbo dėl vaikų priežiūros, būna priverstos iškeisti paaukštinimą darbe į lankstesnį darbo grafiką.

Instituto vadovo Martino Fahy teigimu, tyrimo rezultatai rodo, kad nors tokios priemonės kaip parama vaikus auginančioms motinoms ir lankstesnis jų darbo grafikas praplečia darbo rinkoje dalyvaujančių motinų gretas, tačiau „įsišakniję kultūriniai barjerai“ lemia lyčių nelygybę.

„Turint galvoje, kad daugiau nei pusę Australijos gyventojų sudaro moterys, o įstatymų leidėjai jau daugelį metų gina lygias teisias, vienintelis dalykas, galintis paaiškinti, kodėl taip mažai moterų užima aukštus postus, yra paplitęs didesnis palankumas vyrų atžvilgiu vadovaujamajame lygmenyje“, – sakoma M.Fahy pareiškime.

„Tai atspindi arba akivaizdžią suvokimo stoką arba ... nenorą paklusti lyčių lygybės nuostatoms iš principo ir praktikoje“, – teigia M.Fahy. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Moteris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min