Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 11d. 09:52

Fontanka.ru įvardijo trečią Skripalių apnuodijimu įtariamą GRU agentą

Anatolijus Čepiga (kairėje) ir Aleksandras Miškinas
„Scanpix“ nuotr. / Anatolijus Čepiga (kairėje) ir Aleksandras Miškinas

Trečiasis buvusio rusų šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimu įtariamas asmuo yra Rusijos karinės žvalgybos tarnybos (GRU) agentas Sergejus Fedotovas, praneša fontanka.ru.

Anksčiau šiemet „Bellingcat“ atskleidė dviejų įtariamų S.Skripalio ir jo dukros Julijos nuodytojų tapatybes. Jie – iš prezidento Vladimiro Putino Rusijos didvyrio apdovanojimus gavę GRU agentai Anatolijus Čepiga ir Aleksandras Miškinas.

Trečiadienį fontanka.ru pranešė, kad Jungtinė Karalystė (JK) ruošiasi paskelbti trečiojo įtariamojo tapatybę: esą tai – 45 metų amžiaus Sergejus Fodotovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Miškinas ir Anatolijus Čepiga Solsberyje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Aleksandras Miškinas ir Anatolijus Čepiga Solsberyje

Pasak fontanka.ru, S.Fedotovas JK lankėsi 2016, 2017 ir 2018 metais. Šiemet jis iš JK išvyko kovo 4-ąją – tą pačią dieną kaip ir A.Miškinas bei A.Čepiga.

Tą pačią dieną Anglijos Solsberio mieste nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ buvo apnuodytas S.Skripalis ir jo dukra J.Skripal.

Fontanka.ru duomenimis, S.Fedotovas 2014 metų vasarį keliavo į Čekiją. Tuo pat metu šalyje lankėsi A.Miškinas ir A.Čepiga.

Tą pačią dieną Čekijos radijas paskelbė, kad GRU agentai 2014 m. šalyje lankėsi tuo pat metu kaip ir S.Skripalis.

Anksčiau šiemet Londonas paskelbė, kad Skripaliai buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagamintu chemikalu „Novičiok“. Buvo įvardyti du įtariamieji, į JK atkeliavę su Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo pasais.

Sergejus Skripalis
Sergejus Skripalis

Duodami interviu Kremliaus propagandos kanalui RT, įtariamieji tikino Solsberyje lankęsi turizmo tikslais – norėjo pamatyti katedrą.

Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.

„Bellingcat“ ir „The Insider“ tyrėjai išsiaiškino, kad „R.Boširovas“ – GRU pulkininkas A.Čepiga, o „A.Petrovas“ – GRU dirbantis karo gydytojas A.Miškinas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skripalių nuodijimu įtariamam A.Petrovui-Miškinui V.Putinas 2014 m. įteikė didvyrio medalį

Praeitą mėnesį britų laikraštis „The Telegraph“ paskelbė, kad Skripalių nuodijimo operacijoje dalyvavo trečias asmuo, tačiau jo neįvardijo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

28:46
00:57
02:07

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min