Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 21d. 01:42

Fukušima-1 elektrinė: elektros kabeliai pajungti, tačiau įtampa ir nerimas išlieka, į pagalbą bus pasitelkti ir tankai

Ugniagesiai aušina trečiąjį reaktorių
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ugniagesiai aušina trečiąjį reaktorių.

Agentūra „Kyodo news“ praneša, kad Fukušima-1 elektrinėje padėtis pamažu stabilizuojasi.

Kompanija TEPCO informuoja, kad elektros kabeliai sekmadienį pajungti prie antrojo ir penktojo reaktorių. Tad aušintuvai pradės veikti įprastu režimu.

Vis dėlto kompanijos atstovai džiaugiasi, kad pavyko kiek atvėsinti panaudoto kuro baseinus. Japonijos gynybos ministras Toshimi Kitazawa sakė, kad visų šešių reaktorių baseinų temperatūra nebuvo pakilusi iki virimo. Sekmadienį nerimą kėlė tik trečiasis reaktorius, kuriame buvo padidėjęs garų slėgis. Šis reaktorius ir toliau kelia daug rūpesčių, tačiau išleisti radioaktyvių garų neprireikė. 

Vyriausybės generalinis sekretorius  Yukio Edano spaudos konferencijoje teigė, kad elektrinės avarija taip paprastai nepasibaigs. Natūralu, kad dar bus sukrėtimų, kol procesas visai sustos. 

Kompanija TEPCO dabar bandys atgaivinti būtiniausias elektrinės matavimo sistemas (pavyzdžiui, radiacijos), įvesti apšvietimą į elektrinės valdymo patalpas, atvėsinti pačius reaktorius ir naudoto kuro baseinus iki normalios temperatūros.

Tačiau sekmadienį ugniagesių pajėgos tebešvirkštė vandenį į trečiąjį reaktorių ir ketvirtojo naudoto kuro baseiną. Gynybos ministerija teigia, kad sunaudota apie 160 tonų vandens. 

Gynybos ministerija taip pat planuoja pasitelkti du Type 74 tankus, kuriais išstumdys griuvėsius bei nuolaužas. Tokiu būdu bus lengviau judėti vandens cisternoms, o purškiamas vanduo lengviau pasieks taikinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min