Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 20d. 15:53

Akibrokštas latviams ir estams: gegužės 9-ąją į Rygos ir Talino gatves išriedės autobusai su Josifo Stalino portretais

Taip atrodys autobusai.
viklamist.livejournal.com nuotr. / Taip atrodys autobusai.

Gegužės 9-ąją, kai Rusijoje triukšmingai švenčiama pergalės Didžiajame tėvynės kare diena, Latvijos ir Estijos sostinėse į gatves išriedės autobusai su Sovietų Sąjungos diktatoriaus Josifo Stalino portretais.

Kaip rašo newsru.com, idėjos autoriai sugalvojo, kaip apeiti šiose šalyse įtvirtintą draudimą demonstruoti sovietinę simboliką.

„Mums pavyko susitarti su bendrovėmis, kurios nuomoja reklaminį plotą Rygos ir Talino autobusuose. Ir maketas, kurį mes parengėme šioms šalims, neprieštarauja šių šalių įstatymams“, – teigia kasmetinės akcijos „Pergalės autobusas“ organizatorius Viktoras Loginovas.

Jis savo tinklaraštyje išpublikavo nuotrauką, kaip atrodys minėtieji autobusai. Beje, paveikslėlyje prie Stalino taip pat bus pavaizduotas paminklas „Bronzinis karys“, kurio perkėlimas į kitą vietą iš Talino centro 2007 metais Estijoje tapo pretekstu rusakalbiams sukelti riaušes.

„Sovietinės simbolikos paveikslėliuose nebus, todėl įstatymams mes nenusižengsime“, – kalbėjo jis.

Dešimtys autobusų su J.Stalino atvaizdu į gatves gegužės 9-ąją išriedės ir Rusijoje.

Ar „stalininių“ autobusų akcijos organizatoriai svarstė apie viešojo transporto priemonių apklijavimą Vilniuje, nepranešama. Tačiau Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) tokiam jų bandymui užkirstų kelią.

ATPK 188-18 straipsnyje, numatančiame atsakomybę už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą, be kita ko, rašoma, kad taip pat draudžiamas „atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkime ar kitame masiniame renginyje arba kitoks demonstravimas“.

Už tokį teisės pažeidimą numatyta nuo 500 iki 1 000 litų bauda su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min