Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 23d. 08:13 , Atnaujinta: 2013 birželio 23d. 16:57

Ginkluoti vyrai užpuolė bazinę stovyklą Himalajuose: žuvo 10 žmonių

Ženklas pakeliui į K2 bazinę stovyklą
Ernesto Markšaičio nuotr. / Ženklas pakeliui į K2 bazinę stovyklą

Ginkluotas vyras nušovė devynis užsienio turistus atokioje alpinistų bazinėje stovykloje, esančioje šiaurės Pakistane, skelbia BBC. Skelbiama, kad iš viso žuvo 10 žmonių. Tarptautinės ekspedicijos, su kuria į Himalajus buvo išvykę du lietuviai, nariai pranešė, kad per teroristinį išpuolį žuvo ir lietuvis Ernestas Markšaitis.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

BBC buvo paskelbusi, kad žuvo lietuvis – esą iš pradžių buvo pranešta, kad tarp žuvusiųjų yra rusas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai yra vyras iš Lietuvos. Vis dėlto ši informacija iš BBC tinklalapio buvo išimta. BBC taip pat skelbė, kad, pareigūnų duomenimis, tarp žuvusiųjų – ukrainiečiai ir kinai. Per išpuolį, BBC duomenimis, žuvo ir vienas pakistanietis.

Informacija apie tautybes kol kas nepatvirtinta, nes aukų dokumentai buvo pagrobti.

CNN pranešė, kad žuvo šeši ukrainiečiai, trys kinai. Vienam kinui pavyko pasprukti ir jis šiuo metu yra saugus. Anot CNN, užpuolikai pagrobė du gidus, vienas jų mirė, kitas – paspruko ir apklausiamas policijos.

Tuo metu naujienų agentūra „Interfax“ skelbė, kad tarp žuvusiųjų iš tiesų yra rusas“, – tai naujienų agentūrai patvirtino Irina Ščegolkova, Rusijos Federalinės turizmo agentūros spaudos atstovė.

„Vis dar laukiame detalių iš Rusijos konsulato Pakistane, tačiau jau dabar žinome, kad tarp žuvusiųjų yra Rusijos pilietis“.

URM: tarp Pakistane nužudytų turistų nebuvo lietuvių

Užsienio reikalų ministerija (URM), remdamasi Vengrijos ambasados Pakistane, atstovaujančios Lietuvai  konsuliniais klausimais, perduota informacija pranešė, kad kol kas oficialių žinių apie per Šiaurės Pakistano Himalajų rajone įvykdytą išpuolį nukentėjusius Lietuvos piliečius nėra.

Vengrijos ambasados žiniomis, žuvusiųjų palaikai jau atgabenti į Islamabadą, tačiau nustatyti jų tapatybes sudėtinga, kadangi užpuolikai pagrobė jų  asmens tapatybės dokumentus.

Manoma, kad daugiau informacijos turėtų paaiškėti pirmadienį.

URM palaiko nuolatinį ryšį su Lietuvos ambasadomis Turkijoje ir Indijoje, su Vengrijos ambasada Pakistane bei Lietuvos garbės konsulu Pakistane, stebi padėtį ir tikslina pasirodančią informaciją su oficialiomis
Pakistano institucijomis.

Išpuolis – „kalno žudiko“ bazinėje stovykloje

Išpuolis buvo įvykdytas vieno aukščiausių kalnų pasaulyje, Nanga Parbato, bazinėje stovykloje, Gilgito-Baltistano Diamero rajone.

„Užpuolikai atėjo ir pradėjo į juos šaudyti. Patvirtinta, kad jie buvo nužudyti“, – AFP anksčiau sakė Diamero policijos pareigūnas Mohammedas Naveedas.

Atsakomybę už išpuolį jau prisiėmė Pakistano ginkluota grupuotė „Jundullah“.

„Tie užsieniečiai yra mūsų priešai ir mes didžiuojamės galėdami prisiimti atsakomybę už jų nužudymą. Tokios atakos bus tęsiamos ir ateityje“, – agentūrai „Reuters“ sakė grupuotės atstovas.

Išpuolio rajone – du lietuviai

Abdul Rafey Khan/wikipedia.org nuotr./Kalnu žudiku pramintas Nanga Parbatas
Abdul Rafey Khan/wikipedia.org nuotr./„Kalnu žudiku“ pramintas Nanga Parbatas

Išpuolis įvykdytas bazinėje stovykloje, iš kurios Nanga Parbato, praminto „Kalnu žudiku“ viršūnę bando pasiekti ir du lietuviai – Ernestas Markšaitis ir Saulius Damulevičius.

Himalajų vakarinėje dalyje iškilęs Nanga Parbatas (8126 m) yra devintas pagal aukštį pasaulio kalnas. Tai viena sunkiausiai įveikiamų viršukalnių. Dėl praeityje įvykusių daugybės žūčių, Nanga Parbatas buvo pramintas „Kalnu žudiku“.

Abu lietuviai yra prisijungę prie tarptautinės ekspedicijos, kurioje susirinko alpinistai iš Lenkijos, Rusijos, Ažerbaidžano, Lietuvos, Kanados, Ukrainos, Bulgarijos ir Latvijos (šiuo metu į Nanga Parbatą, oficialiais duomenimis, bando įkopti mažiausiai aštuonios ekspedicijos). Iš viso komandą sudaro 19 alpinistų.

Po išpuolio bazinėje stovykloje ekspedicijos nariai savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad visi komandos nariai yra saugūs. Tačiau jie kol kas negali susisiekti su vienu iš lietuvių.

Ekspedicijos puslapio socialiniame tinkle Facebook nuotr./Į Nanga Parbat kopsiantys tarptautinės ekspedicijos nariai
Ekspedicijos puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ nuotr./Į Nanga Parbat kopsiantys tarptautinės ekspedicijos nariai

Vėliau komanda patikslino, kad ji negali susisiekti su E.Markšaičiu, kuris naktį praleido antroje stovykloje ant kalno šlaito. Komanda taip pat neturi ryšio su lenkų ir italų komandomis bei dar pora alpinistų.

Tuo pat metu pranešama, kad E.Markšaičiui išėjus į antrą stovyklą, jo palydovinis telefonas liko bazinėje stovykloje, dėl to niekas su juo ir negali susiekti.

Patyrę alpinistai

Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius
Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius

Abu ekspedicijoje į Nanga Parbatą dalyvaujantys lietuviai yra patyrę alpinistai. Saulius Damulevičius yra Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas, yra įkopęs į kelias 7 tūkst. metrų viršijančias viršukalnes.

2011 m. Ernestas sėkmingai vadovavo lietuvių alpinistų grupei, su kuria įkopė į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršūnę Denali (6 194 m.). Visa grupė viršūnę pasiekė dešimtą kopimo dieną. Vėliau lietuviai sužinojo, kad jų rezultatas pagal masiškumą ir greitį per visą Denali istoriją buvo penktas.

Ernesto Markaaičio asmeninio archyvo nuotr./Ernestas Nanga Parbat (8125 m) fone. `is kalnas yra vienas pavojingiausių pasaulyje, jis pramintas kalnu žudiku. Tikras kalno pavadinimas reiakia Nuogas kalnas.
Ernesto Markšaičio asmeninio archyvo nuotr./Ernestas Nanga Parbat (8125 m) fone. Šis kalnas yra vienas pavojingiausių pasaulyje, jis pramintas „kalnu žudiku“. Tikras kalno pavadinimas reiškia „Nuogas kalnas“.

Pernai Ernestas bandė įkopti į antrą pagal aukštį ir vieną sudėtingiausių pasaulio viršukalnių K2 (8 611 m). Jei jam būtų pavykę, E.Markšaitis būtų tapęs pirmuoju lietuviu, pabuvojusiu viršūnėje.

Viršūnės Ernestas nepasiekė, tačiau jis tapo pirmuoju žmogumi pernai visame regione įveikusiu 8 tūkstančius metrų virš jūros lygio. Tai jis padarė vienas, kovodamas ne tik su vėju, sniegu ir saulės šviesa, bet ir su savimi. Po 36 valandas trukusio žygio į greta K2 esančią Broad Peak (8 051 m) viršukalnę, vietiniai jį praminė „tigru“.

E.Markšaitis taip pat dalyvavo šiemet tragiškai pasibaigusioje ekspedicijoje į Les Droites viršūnę Alpėse. Šioje kelionėje žuvo du lietuviai, keliavę kartu.

Lietuviai kopė Les Droites viršūnės (Monblano kalnų masyvo) šiaurine siena Prancūzijoje, kai sausio 31 d. juos užklupo pūga. Po paskutinio kopimo į čia pat esantį Šamoni miestelį sugrįžo 5 asmenys – vienas sugrįžo pats, o 4 asmenys buvo parskraidinti gelbėtojų malūnsparniu.

Dar trys alpinistai liko kalnuose. Vienas iš dingusių lietuvių po kiek laiko buvo išgelbėtas. Dar dviejų išgelbėti nepavyko. Jie žuvo.

Nuo 2007 m. Ernestas kalnuose apsilanko 5–7 kartus per metus. Kopia techninius ir aukštuminius maršrutus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min
Interviu

Video

07:36
01:32
00:55

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min