Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 18, 23:00

Griežtas Lenkijos abortų draudimas: moters gyvybė – ne svarbiausia?

Buvo beveik 23 valanda, kai Izabela Sajbor suprato, kad gydytojai pasiruošę leisti jai numirti. Moteris jau buvo informuota, kad jos vaisius turi rimtų anomalijų ir beveik neabejotinai mirs įsčiose. Net jeigu taip nenutiktų, gimęs kūdikis išgyventų nei ilgiau kaip metus. 22 nėštumo savaitę I.Sajbor buvo paguldyta į ligoninę, nes jai per anksti nubėgo vandenys.
Protestai dėl abortų draudimo Lenkijoje Tik prenumeratoriams
Protestai dėl abortų draudimo Lenkijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Ji žinojo, kad yra tik labai nedaug laiko paskatinti gimdymą arba chirurginiu būdu pašalinti vaisių, kad būtų išvengta infekcijos ir galimai mirtino sepsio.

Tačiau net jai ėmus karščiuoti, vemti ir nukritus ant grindų apimtai traukulių, atrodė, kad gydytojams labiausiai rūpėjo kūdikio širdies plakimas.

„Mano gyvybei gresia pavojus“, – parašė ji motinai ir vyrui virtinėje liūdnų žinučių, kuria su „The New York Times“ pasidalino jos šeimos advokatas.

„Jie negali man padėti tol, kol vaisius gyvas dėl abortų įstatymo, – paaiškino ji žinutėje likus kelioms valandoms iki mirties. – Moteris yra kaip inkubatorius.“

Abortas neseniai vėl patraukė Jungtinių Valstijų visuomenės dėmesį dėl galimybės, kad jau šį mėnesį Aukščiausiasis Teismas gali panaikinti byloje Roe prieš Wade'ą priimtą sprendimą, dėl kurio nėštumo nutraukimo procedūra beveik 50 metų buvo teisėta.

Jei sprendimas bus panaikintas, pusė Amerikos moterų neteks legalios galimybės atlikti abortą.

Lenkija yra pavyzdys šalies, kurioje abortai jau praktiškai neįmanomi, net ir pačiomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min