Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 5d. 17:26

Grinčo ritmu: Kalėdų proga Italijos valdžia dovanoja draudimą keliauti

Italijoje prieš šventes apribojimai bus dar griežtesni
„Scanpix“ nuotr. / Italijoje prieš šventes apribojimai bus dar griežtesni

Nors kai kuriose Europos šalyse šventiniam laikotarpiui minimaliai švelninami koronavirusiniai apribojimai, Italija elgiasi priešingai. Čia žmonės šventinėmis dienomis palikti miestų, kuriuose gyvena, negalės, skelbia „Politico“.

Šalyje užsikrėtimų COVID-19 ir mirčių nemažėja, todėl Roma nusprendė dar labiau sugriežinti kovos su koronaviruso plitimu priemones.

Vyriausybė paskelbė, kad nuo šiol „griežtai rekomenduojama“ nekeliauti tarp šalies regionų, o nuo gruodžio 21 dienos iki kitų metų sausio 6-osios kirsti regionų sienas apskritai bus draudžiama.

Negana to, abi Kalėdų dienas ir sausio 1-ąją italai apskritai negalės išvykti iš miestų, kuriuose gyvena. Tad susitikimai su giminaičiais, gyvenančiais ne visiškai šalia, bus neįmanomi.

Daug kitų Europos šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Vokietiją, paskelbė minimaliai atlaisvinsiančios apribojimus šventiniu laikotarpiu.

Tad susitikimai su giminaičiais, gyvenančiais ne visiškai šalia, bus neįmanomi.

Pavyzdžiui, Vokietijoje šiuo metu susitikti gali ne daugiau nei penki asmenys iš daugiausia dviejų namų ūkių. Bet per Kalėdas kartu bendrauti jau bus leidžiama 10 asmenų, o apie namų ūkių skaičių nekalbama.

Apribojimus jau sušvelnino Prancūzija, kuri per šventes leis žmonėms keliauti pas gimines, veiks muziejai, kino teatrai, teatrai. Jungtinė Karalystė gruodžio 23-27 dienomis irgi leis keliauti, lankyti gimines ir draugus.

Daugeliu atvejų vyriausybės skaičiuoja, kad minimalus apribojimų įšaldymas gali atnešti didelę ekonominę naudą – prekybininkams, kurie šiais metais ir taip kankinasi, šventinis laikotarpis paprastai yra pelningiausias.

Bet Italija elgiasi priešingai, ir tai turbūt lemia liūdna statistika. Čia nenorima, kad virusas dar labiau įsibėgėtų, nes ketvirtadienį COVID-19 nusinešė 993, o penktadienį – 814 žmonių gyvybių.

„Esame priversti įvesti naujus apribojimus per šventes. Kelias iš pandemijos dar ilgas. Turime neleisti kilti trečiajai bangai, kuri gali atkeliauti jau sausį ir būti ne mažesnė nei pirmoji ir antroji bangos“, – per spaudos konferenciją pareiškė Italijos premjeras Giuseppe Conte.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Giuseppe Conte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Giuseppe Conte

Numatoma įvesti naktinę komendanto valandą, kuri galios nuo 22 valandos vakare iki 5 val. ryto. Sausio 1-ąją draudimas išeiti iš namų galios net iki 7 val ryto.

Kalėdinės mišios pažeidžiant tradiciją bus aukojamos 20 val. – kad žmonės galėtų spėti sugrįžti namo.

Slidinėjimo trasos liks uždarytos iki sausio 7-osios. Viešbučiams leidžiama veikti, bet maistą juose galima užsisakyti tik į kambarį.

Kalėdinės mišios pažeidžiant tradiciją bus aukojamos 20 val. – kad žmonės galėtų spėti sugrįžti namo.

Jau nuo penktadienio iki sausio 6-osios parduotuvės galės veikti iki 21 valandos – kad būtų išvengiama didesnio žmonių būriavimosi. Tiesa, prekybos centrai šį savaitgalį jau neveikia.

Restoranai galės atsidaryti šventiniams pietums Kalėdų dieną, tačiau bet kokie susibūrimai, tarkime, baruose, uždrausti. Vietos pareigūnai turės teisę atitverti aikštes ir pagrindines gatves, kad jose nesispaustų žmonių minios.

123rf.com nuotr./Roma, Italija
123rf.com nuotr./Roma, Italija

Galiausiai žmones, kurie Kalėdas švęs namuose, vyriausybė ragina nesikviesti svečių. Draudimas keliauti negalios tik tais atvejais, kai lankomi vieniši ar ligoti giminaičiai, taip pat bus galima susitikti poroms, gyvenančioms skirtinguose regionuose.

Visi asmenys, kurie nuo gruodžio 21 dienos atvyks į Italiją, turės 10 dienų karantinuotis – nesvarbu iš kur atkeliaujama.

O jau nuo gruodžio 10-osios keliautojai iš ES šalių privalės pateikti neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki atvykimo, ir taip galės išvengti karantino. Tokie suvaržymai taikomi siekiant atgrasyti italus nuo kelionių į šalis, kuriose leidžiama slidinėti, – Austriją ir Šveicariją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min