Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Gruzijoje demontuojant Šlovės memorialą žuvo du žmonės: moteris ir jos dukra

Gruzijos Kutaisio miesto centre šeštadienį demontuojant paminklą Antrojo pasaulinio karo aukoms atminti per sprogimą žuvo du žmonės.
Demontuotas paminklas Kutaisyje
Demontuotas paminklas Kutaisyje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gruzijos vidaus reikalų ministerijos Nepaprastųjų situacijų departamento šaltinis minėjo, jog žuvo moteris ir jos aštuonmetė duktė Džinčaradzė; nukentėjo dar keli žmonės.

Tuo tarpu Gruzijos vyriausiasis prokuroras Murtazas Zodelava per spaudos konferenciją tik nurodė, nepatikslindamas asmenų, jog du žmonės žuvo dėl to, kad privačiai firmai vykdant demontavimo darbus nebuvo laikomasi saugumo taisyklių.
Dėl šio incidento iškelta byla.

Anksčiau Gruzijos žiniasklaida pranešė, jog Kutaisyje demontuojamas karinės šlovės memorialas. Kelias valandas iki sprogdinimo Gruzijos VRM tvirtino, kad šalies valdžia gerbia veteranus, o memorialui reikia remonto.

„Visai atsakingai pareiškiame, kad Guzija gerbia Antrojo pasaulinio karo karių atmintį, valstybė ir Gruzijos visuomenė rūpinasi paminklais ir memorialas“, – pažymėta URM spaudos skyriaus pranešime.

Tbilisis pavadino „neetišku“ Rusijos URM pareiškimą, jog Gruzija negerbia veteranų žygdarbių, ir Rusijos reakciją pavadino „kišimusi į kitos valstybės vidaus reikalus“.

Tuo tarpu Gruzijos opozicijos atstovai tikino, jog valdžia planavo paminklą susprogdinti ir jo vietoje pastatyti naujus Gruzijos parlamento rūmus.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius